O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Policja ujawnia szczegóły

W Dębnicy Kaszubskiej kierujący samochodem osobowym potrącił trzy kobiety idące chodnikiem i uciekł. 47-latka zginęła na miejscu, dwie inne poszkodowane trafiły do szpitala. Do sprawy zatrzymani są dwaj mężczyźni – podał w niedzielę PAP mł. asp. Amadeusz Galus ze słupskiej policji.

Policjanci na miejscu wypadku pracowali pod nadzorem prokuratora, zabezpieczali ślady.  Fot. Adobe Stock/ FotoDax
Policjanci na miejscu wypadku pracowali pod nadzorem prokuratora, zabezpieczali ślady. Fot. Adobe Stock/ FotoDax

Do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 20.20 w Dębnicy Kaszubskiej w powiecie słupskim na Pomorzu.

Ze zgłoszenia, o czym informował w nocy z soboty na niedzielę rzecznik KW PSP w Gdańsku mł. asp. Dawid Westrych, wynikało, że na przejściu dla pieszych na DW 210 auto osobowe potrąciło kobietę. Na miejscu zdarzenia okazało się, że poszkodowane są trzy kobiety. Policja podała w niedzielę rano, że szły one chodnikiem.

W wypadku śmierć na miejscu poniosła 47-latka

- Policjanci ustalili, że kierujący osobowym Volkswagenem, jadąc od strony Słupska na łuku drogi stracił panowanie nad autem, wjechał nim na chodnik i potrącił idących nim pieszych. Następnie porzucił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. W wypadku śmierć na miejscu poniosła 47-latka. Pozostałe dwie kobiety w wieku 45 i 49 lat trafiły do szpitala – przekazał PAP mł. asp. Galus.

Więcej

Helikopter TOPR (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Grzegorz Momot
Helikopter TOPR (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Grzegorz Momot

Tragedia w Tatrach. Turysta zginął po upadku w rejonie Starorobociańskiego Wierchu

Z relacji strażaka wynikało, że zespół ratownictwa medycznego na miejscu wypadku prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową u poszkodowanej. Niestety, mimo podjętych działań ratowniczych, kobieta zmarła. Dwie pozostałe zostały przetransportowane do szpitala z urazami kończyn.

Działania strażaków polegały na udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym, świetleniu miejsca wypadku, jego zabezpieczeniu i kierowaniu ruchem na DW 210.

Policjanci na miejscu wypadku pracowali pod nadzorem prokuratora, zabezpieczali ślady. Gromadzili dokumentację, w tym tę fotograficzną. Jednocześnie trwały poszukiwania kierowcy Vokswagena.

Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 40 i 44 lat 

- Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 40 i 44 lat – powiedział PAP mł. asp. Galus.

W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Śledczy będą ustalać ich udział w zdarzeniu. Ma w tym pomóc analiza zebranego na miejscu wypadku materiału dowodowego. (PAP)

ing/ ktl/gn/

Tematy

Zobacz także

  • Pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia mężczyzny. Fot. PAP/	Grzegorz Michałowski (zdjęcie ilustracyjne)
    Pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia mężczyzny. Fot. PAP/ Grzegorz Michałowski (zdjęcie ilustracyjne)

    Śmiertelny wypadek spadochroniarza w Lesznie

  • Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności na miejscu wypadku. Fot. PAP/Art Service (zdjęcie ilustracyjne)
    Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności na miejscu wypadku. Fot. PAP/Art Service (zdjęcie ilustracyjne)

    Tragedia na Mazurach. Zderzyły się dwa auta i stanęły w płomieniach. Są ofiary śmiertelne

  • Prokurator Bartosz Kilian podczas konferencji prasowej przed budynkiem Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej Fot. PAP/Art Service
    Prokurator Bartosz Kilian podczas konferencji prasowej przed budynkiem Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej Fot. PAP/Art Service

    Śmierć posła Litewki. Prokuratura: kierowca z zarzutem, przyznał się do winy

  • Fragment autostrady A2, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Przemysław Piątkowski
    Fragment autostrady A2, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Przemysław Piątkowski

    Wypadek na A2. Samochód potrącił pracownika obsługi autostrady

Serwisy ogólnodostępne PAP