O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Trump o byłym prezydencie Rosji. "Wkracza na bardzo niebezpieczną ścieżkę”

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ocenił w czwartek, że wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew „wkracza na bardzo niebezpieczną ścieżkę”, wspominając o możliwości wojny między jego krajem a USA.

Dmitrij Miedwiediew, fot. PAP/EPA/SPUTNIK POOL/EKATERINA SHTUKINA/ SPUTNIK / GOVERNMENT PRESS SERVICE / POOL
Dmitrij Miedwiediew, fot. PAP/EPA/SPUTNIK POOL/EKATERINA SHTUKINA/ SPUTNIK / GOVERNMENT PRESS SERVICE / POOL

„Współpraca handlowa Rosji i USA jest niemal żadna. I niech tak pozostanie, a Miedwiediewowi, przegranemu byłemu prezydentowi Rosji, który myśli, że ciągle jest prezydentem, trzeba powiedzieć, żeby uważał na słowa. Wkracza na bardzo niebezpieczną ścieżkę” – napisał Trump na swojej platformie Truth Social.

Miedwiediew oznajmił w poniedziałek na platformie X, że „gra ultimatów” Trumpa wobec Moskwy może doprowadzić do wojny Rosji z USA. Odniósł się w ten sposób do słów prezydenta USA, który dał Rosji czas do 8 sierpnia na podjęcie kroków zmierzających do zakończenia wojny z Ukrainą.

Były prezydent Rosji zaznaczył, że „każde nowe ultimatum jest groźbą i krokiem w stronę wojny”. „Nie pomiędzy Rosją a Ukrainą, ale z jego własnym krajem (USA - PAP)” - stwierdził Miedwiediew. (PAP)

mw/ ap/ sma/

Zobacz także

  •  Dmitrij Miedwiediew. Fot. PAP/EPA/	DMITRY ASTAKHOV/SPUTNIK/GOVERNMENT POOL
    Dmitrij Miedwiediew. Fot. PAP/EPA/ DMITRY ASTAKHOV/SPUTNIK/GOVERNMENT POOL

    „Reparacje od UE wypłacone w naturze”. Miedwiediew grozi wojną

  • Dmitrij Miedwiediew. Fot. PAP/EPA/EKATERINA SHTUKINA
    Dmitrij Miedwiediew. Fot. PAP/EPA/EKATERINA SHTUKINA

    Miedwiediew komentuje decyzję o przekazaniu Tomahawków Ukrainie. Mocne słowa skierowane do Trumpa

  • Władimir Putin, Dmitrij Miedwiedwiew. Fot. PAP/EPA/DMITRY ASTAKHOV / SPUTNIK
    Władimir Putin, Dmitrij Miedwiedwiew. Fot. PAP/EPA/DMITRY ASTAKHOV / SPUTNIK

    Miedwiediew oskarża Finlandię, tak jak wcześniej Ukrainę, o przygotowania do wojny

  • Donald Trump i Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/YURI GRIPAS / POOL/SERGEY BOBYLEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL
    Donald Trump i Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/YURI GRIPAS / POOL/SERGEY BOBYLEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

    Kryzys relacji Trumpa z Putinem? "Presja na Moskwę stała się czymś więcej niż tylko słowami"

Serwisy ogólnodostępne PAP