O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Trump: zawieszenie broni z Iranem wciąż trwa

Prezydent USA Donald Trump powiedział stacji ABC News, że uważa zawieszenie broni z Iranem za nadal obowiązujące mimo nowej wymiany ognia w cieśninie Ormuz. Określił też uderzenia USA przeciwko Iranowi jako „miłosne stuknięcie”

Donald Trump. Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW
Donald Trump. Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW

- To było tylko miłosne stuknięcie - powiedział Trump, cytowany przez dziennikarkę ABC Rachel Scott. Pytany, czy uderzenia odwetowe przeciwko Iranowi oznaczają koniec zawieszenia broni, prezydent zaprzeczył.

- Zawieszenie broni nadal trwa. Jest w mocy - powiedział.

We wpisie na Truth Social dotyczącym wymiany ognia między USA i Iranem, Trump napisał, że irańskie łodzie i drony atakujące przepływające przez cieśninę Ormuz niszczyciele zostały całkowicie zniszczone, a napastnikom zadano „wielkie szkody”.

„Normalny kraj pozwoliłby tym Niszczycielom przejść, ale Iran nie jest normalnym krajem. Rządzą nim SZALEŃCY i gdyby mieli szansę użyć broni nuklearnej, zrobiliby to bez wahania. Ale nigdy nie będą mieli takiej okazji i tak jak dziś ich rozłożyliśmy, tak w przyszłości rozłożymy ich znacznie mocniej i znacznie brutalniej, jeśli szybko nie podpiszą umowy!” - napisał Trump. (PAP)

osk/ jm/ kgr/

Zobacz także

  • Donald Trump Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL
    Donald Trump Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL

    Trump ogłosił odroczenie wyższych ceł na towary z UE

  • Donald Trump. Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL
    Donald Trump. Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL

    Trump ogłosił zawieszenie pomocy statkom w tranzycie przez Ormuz

  • Papież Leon XIV. Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
    Papież Leon XIV. Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

    Watykan po krytyce ze strony Trumpa: papież podąża swoją drogą

  • Papież Leon XIV. Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
    Papież Leon XIV. Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

    Ambasador USA w Watykanie: sekretarz stanu szczerze porozmawia z papieżem o polityce Trumpa

Serwisy ogólnodostępne PAP