O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Trzaskowski zaproponował Nawrockiemu debatę. Jest odpowiedź kontrkandydata

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski zaproponował popieranemu przez PiS w wyborach prezydenckich Karolowi Nawrockiemu debatę w najbliższy piątek 11 kwietnia w Końskich (Świętokrzyskie). Tylko ostrzegam, trzeba będzie odpowiadać na pytania dziennikarzy - powiedział w opublikowanym w środę nagraniu.

Karol Nawrocki, Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Rafał Guz/Albert Zawada
Karol Nawrocki, Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Rafał Guz/Albert Zawada

"Panie Karolu Nawrocki, słyszę, że chce pan debatować. Zapraszam, tylko ostrzegam, trzeba będzie odpowiadać na pytania dziennikarzy. Już w najbliższy piątek, o godz. 20, czekam na pana w Końskich. Wystarczy panu odwagi?" - powiedział Trzaskowski w filmie opublikowanym na portalu X. Filmik opatrzył wpisem: "Piątek. 11 kwietnia. Godz. 20.00. Uczciwe zasady, największe telewizje. Czekam. Odwagi, Panie Nawrocki".

 

 

To właśnie w Końskich pod koniec marca Nawrocki wezwał Trzaskowskiego do debaty na temat bezpieczeństwa, przypominając, że w kampanii prezydenckiej w 2020 r. nie wziął on udziału w debacie organizowanej w tej miejscowości. "Mam nadzieję, że w ciągu ostatnich pięciu lat pierwiastek męskości Rafała Trzaskowskiego jest już na odpowiednim poziomie i nie stchórzy" - stwierdził.

Najbliższą debatę prezydencką z udziałem kandydatów na prezydenta organizuje 14 kwietnia Telewizja Republika. Zgodnie z deklaracjami nie będą uczestniczyć w niej Trzaskowski oraz Magdalena Biejat z Lewicy. 12 maja wspólną debatę prezydencką zorganizować mają natomiast trzy największe telewizje: TVN, TVP i Polsat.

Nawrocki do Trzaskowskiego: idę po Ciebie, do zobaczenia w Końskich

Popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki pozytywnie odniósł się do propozycji piątkowej debaty z kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim. Idę po Ciebie, do zobaczenia w Końskich - napisał Nawrocki. Postawił jednak warunek - w debacie udział mają wziąć wszystkie telewizje.

"Panie Trzaskowski cieszę się, że parę godzin szkolenia wojskowego obudziło w Panu męskie decyzje. Od tygodni wzywam Pana do debaty, doczekałem się. Przywykł Pan do cieplarnianych warunków prowadzenia swojej kampanii, komfortowa dla Pana jest też ta propozycja. Ale jest to dla mnie bez znaczenia - jestem gotów" - napisał Nawrocki na X.

 

 

Zaznaczył jednak, że ma jeden warunek. "Udział mają wziąć wszystkie telewizje, także te, które nie mogą Panu zadawać pytań na konferencjach. Szczegóły niech dogadają sztaby" - wskazał Nawrocki.

"Idę po Ciebie Trzaskowski, do zobaczenia w Końskich!" - dodał kandydat PiS.

Szef sztabu Nawrockiego, poseł PiS Paweł Szefernaker we wpisie na platformie X zwrócił się do szefowej sztabu Trzaskowskiego: "Szanowna Pani Wiola Paprocka, zapraszam dziś o godz. 15.00 do siedziby sztabu Karola Nawrockiego przy Al. Jerozolimskich 99/8 na ustalenie zasad debaty w Końskich".

"Ramowe warunki debaty fair play: debata otwarta dla wszystkich!; rynek w Końskich!; otwarta dla wszystkich mediów!; ustalamy profesjonalne uczciwe zasady co do tematów, czasów i warunków odpowiedzi; debata oczywiście na stojąco!" - wyliczył Szefernaker.

"Odwagi! Debatujmy! Polska czeka na ustalenie zasad debaty w Końskich! Zapraszam serdecznie!" - dodał.

sno/ ktl/kgr/

Zobacz także

  • Wołodymyr Zełenski i Karol Nawrocki Fot. PAP/Paweł Supernak
    Wołodymyr Zełenski i Karol Nawrocki Fot. PAP/Paweł Supernak

    Politolog: spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy jest szansą na odbudowanie relacji polsko-ukraińskich

  • Prezydent Karol Nawrocki oraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Prezydent Karol Nawrocki oraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Nawrocki o wizycie Zełenskiego: zła informacja dla Moskwy

  • Przedszkole - zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/AndrzejGrygiel
    Przedszkole - zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/AndrzejGrygiel

    Reforma programowa w przedszkolach i szkołach? Prezydent zdecydował

  • Prezydent Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/Victor Kovalchuk
    Prezydent Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/Victor Kovalchuk

    Prezydent Zełenski przybył do Polski. W piątek spotkanie w Pałacu Prezydenckim

Serwisy ogólnodostępne PAP