O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Turyści szturmują Morskie Oko. Korek i brak miejsc parkingowych [NASZE WIDEO]

Sznur aut jedzie w piątek w kierunku Morskiego Oka. Przed popularnym szlakiem utworzył się spory korek. Mimo, że wszystkie miejsca parkingowe przy Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie zostały wyprzedane już dzień wcześniej, turyści nadal próbują dotrzeć na szlak, zostawiając samochody wzdłuż drogi. Policja odholowuje nieprawidłowo zaparkowane pojazdy.

Mimo konieczności wcześniejszych rezerwacji miejsc parkingowych przed szlakiem do Morskiego Oka, wielu turystów próbuje szczęścia, licząc na wolne miejsce. Jak przekazał PAP rzecznik zakopiańskiej policji, niektórzy kierowcy zostawiają auta w miejscach niedozwolonych. 

Więcej

Zobacz galerię (6)
Elektryczny bus na trasie do Morskiego Oka Fot. PAP/Grzegorz Momot
Elektryczny bus na trasie do Morskiego Oka Fot. PAP/Grzegorz Momot

Elektryczne busy już jeżdżą do Morskiego Oka. Cena robi wrażenie [NASZE ZDJĘCIA]

Korkują się również drogi w samym Zakopanem, zwłaszcza wjazd od strony Krzeptówek. Remont mostu na ul. Powstańców Śląskich uniemożliwia przejazd alternatywną trasą, przez co cały ruch kierowany jest właśnie na Krzeptówki.

Piękna pogoda sprzyja górskim wędrówkom, co sprawia, że tłumy pojawiają się nie tylko na szlakach, ale korzystają także w lokalnych atrakcjach, m.in. w basenach termalnych.

 

Szymon Bafia(PAP)

szb/ mark/ sma/

Zobacz także

  • Fot. PAP/Grzegorz Momot
    Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Busy do Morskiego Oka przestają kursować. Testy nowego wozu konnego [NASZE WIDEO]

  • Bus i wóz konny do Morskiego Oka Fot. PAP/Grzegorz Momot
    Bus i wóz konny do Morskiego Oka Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Busy do Morskiego Oka kończą kursowanie na zimę. Zaprzęgi zostają

  • Trudne warunki turystyczne w Tatrach. Powalone drzewo zablokowało drogę do Morskiego Oka

  • Bus elektryczny na trasie do Morskiego Oka Fot. PAP/Grzegorz Momot
    Bus elektryczny na trasie do Morskiego Oka Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Busy do Morskiego Oka coraz popularniejsze, ale konie wciąż niezastąpione

Serwisy ogólnodostępne PAP