O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ukraińskie drony ostrzelały w Soczi miejsce postoju rosyjskich śmigłowców

Ukraińskie drony ostrzelały w niedzielę miejsce postoju rosyjskich śmigłowców w Soczi, w kraju Krasnodarskim na południu Rosji - podał portal Suspilne powołując się na źródło w ukraińskim wywiadzie wojskowym (HUR). Media w Rosji utrzymują, że w ataku użyto dronów Bayraktar.

Ukraińskie drony. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Vladyslav Karpovych
Ukraińskie drony. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Vladyslav Karpovych

Operację przeprowadzono wspólnie z marynarką wojenną Ukrainy - oświadczyło źródło w wywiadzie ukraińskim. Jak dodało, trwa sprawdzanie, jakie szkody wyrządził atak.

Wcześniej w niedzielę w rosyjskich kanałach na serwisie Telegram pojawiły się doniesienia o dronie, który eksplodował w pobliżu międzynarodowego lotniska w Soczi. Na pewien czas wstrzymano tam loty. Jak informuje Suspilne, według rosyjskiego kanału Shot był to pierwszy atak ukraiński na terytorium Kraju Krasnodarskiego przeprowadzony przy użyciu dronów Bayraktar. (PAP)

ep/

Zobacz także

  • Lotnisko w Madrycie. Fot. PAP/EPA/Rodrigo Jimenez
    Lotnisko w Madrycie. Fot. PAP/EPA/Rodrigo Jimenez

    Szefowa unijnej dyplomacji przestrzegła Hiszpanię i Portugalię. Chodzi o drony

  • Zniszczenia na Ukrainie. Fot. X/DSNS.GOV.UA
    Zniszczenia na Ukrainie. Fot. X/DSNS.GOV.UA

    Szef MSZ Ukrainy: atakowało nas ponad 500 dronów. Kreml wykorzystuje w tym terrorze Węgry

  • Dron Shahed. Fot. Adobe Stock/Corona Borealis
    Dron Shahed. Fot. Adobe Stock/Corona Borealis

    Ekspert: system ochrony infrastruktury za pomocą dronów jest konieczny, mógłby powstać w krótkim czasie

  • Denys Szmyhal. Fot. PAP/Vladyslav Musiienko
    Denys Szmyhal. Fot. PAP/Vladyslav Musiienko

    Szef resortu obrony Ukrainy: podpisaliśmy z Wielką Brytanią umowę na masową produkcję dronów

Serwisy ogólnodostępne PAP