Umowa o zasobach naturalnych USA - Ukraina. Kijów dał zielone światło
Ukraina jest gotowa podpisać już w środę umowę o zasobach naturalnych z USA – podała agencja Bloomberga, powołując się na osobę zbliżoną do sprawy. Źródło to dodało, że ministra gospodarki Ukrainy Julia Swyrydenko tego dnia udała się do Waszyngtonu, by złożyć podpis pod dokumentem.
Według źródła projekt umowy przewiduje utworzenie wspólnego ukraińsko-amerykańskiego funduszu do zarządzania projektami inwestycyjnymi w Ukrainie. W ramach porozumienia obie strony będą dążyć do stworzenia warunków do "zwiększenia inwestycji w górnictwo, energetykę i pokrewne technologie w Ukrainie" - wynika z dokumentu, do którego dotarł Bloomberg.
Bloomberg: Ukraina jest gotowa podpisać w środę umowę o surowcach z USA
Agencja zauważyła, że podpisanie umowy może oznaczać zwiększenie wsparcia USA dla Kijowa poprzez zacieśnienie partnerstwa gospodarczego.(PAP)
mzb/ akl/gn/