O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych ataku zimy w USA

Co najmniej 68 osób straciło życie w ostatnich dniach w USA w wyniku ataku zimy - podała w środę telewizja NBC News. Ponad 100 tysięcy odbiorców pozostaje bez prądu w stanach Tennessee i Missisipi. Wschodnie wybrzeże kraju może w weekend nawiedzić kolejna fala śnieżyc i mrozów.

Pługi śnieżne w Nowym Jorku. Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA
Pługi śnieżne w Nowym Jorku. Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA

W środę po południu czasu miejscowego ostrzeżenia dotyczące zimowych warunków pogodowych dotyczyły 69 milionów ludzi. Rano tego dnia w Chicago temperatura odczuwalna wyniosła -25 stopni C.

Więcej

Ekstremalne warunki pogodowe w USA. Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN
Ekstremalne warunki pogodowe w USA. Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

Ekstremalna zima paraliżuje Amerykę. Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

Stacja NBC News podała, że w regionach dotkniętych skutkami ataku zimy zginęło co najmniej 68 osób. Są wśród nich ludzie, którzy zmarli z powodu wyziębienia organizmu, ofiary wypadków samochodowych i wypadków podczas odśnieżania, a także osoby, które zginęły podczas zabawy na lodzie albo śniegu - wylicza CBS.

Jak poinformował burmistrz Nowego Jorku Zohran Mamdani, w mieście znaleziono zwłoki 10 osób, lecz nie potwierdzono jeszcze przyczyn zgonu wszystkich z nich.

Sytuacja jest trudna w niektórych częściach południa kraju, które zmagają się ze skutkami ataku zimy i licznymi problemami z dostawami prądu. Władze alarmują, że ludziom, którzy utknęli w domach, zaczyna brakować zapasów, leków i innych podstawowych rzeczy.

Więcej

Odwołane loty w USA. Fot. PAP/EPA/JEROME MIRON
Odwołane loty w USA. Fot. PAP/EPA/JEROME MIRON

W jeden dzień odwołanych kilkanaście tysięcy lotów w USA. Najwięcej od czasu pandemii

W Missisipi na odcinki autostrad zablokowane przez porzucone pojazdy wysłano 135 pługów i żołnierzy Gwardii Narodowej wyposażonych w holowniki.

W stanach Tennessee i Missisipi, gdzie dostęp do niektórych regionów blokują zerwane linie energetyczne i powalone drzewa, ponad 100 tys. odbiorców pozostaje bez dostaw prądu - podała AP.

Według meteorologów zimowe warunki atmosferyczne utrzymają się na wschodnim wybrzeżu USA do przyszłego tygodnia. W najbliższy weekend spodziewana jest kolejna fala mroźnego, arktycznego powietrza. W obu Karolinach - Południowej i Północnej - oraz w Wirginii prawdopodobne są silne śnieżyce.

Narodowa Służba Meteorologiczna USA nie wyklucza, że „może to być najdłuższy okres zimna od kilkudziesięciu lat”.

Z Waszyngtonu Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ sp/ kgr/

Zobacz także

  • Decyzją kard. Grzegorza Rysia w Archidiecezji Krakowskiej cała składka z niedzieli, 1 lutego zostanie przeznaczona na pomoc dla Kijowa. Fot. PAP/Szymon Łabiński
    Decyzją kard. Grzegorza Rysia w Archidiecezji Krakowskiej cała składka z niedzieli, 1 lutego zostanie przeznaczona na pomoc dla Kijowa. Fot. PAP/Szymon Łabiński

    Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego dziękuje kard. Rysiowi

  • Odwołane loty w USA. Fot. PAP/EPA/JEROME MIRON
    Odwołane loty w USA. Fot. PAP/EPA/JEROME MIRON

    W jeden dzień odwołanych kilkanaście tysięcy lotów w USA. Najwięcej od czasu pandemii

  • Marznące opady w Szczecinie Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Marznące opady w Szczecinie Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Trudne warunki pogodowe. Zamknięto ponad 50 szkół w Zachodniopomorskiem [NASZE WIDEO]

  • Ekstremalne warunki pogodowe w USA. Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN
    Ekstremalne warunki pogodowe w USA. Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

    Ekstremalna zima paraliżuje Amerykę. Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

Serwisy ogólnodostępne PAP