O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

"Zniszczył sam siebie na oczach Amerykanów". Musk o wizycie Zełenskiego w Białym Domu

Zełenski zniszczył sam siebie na oczach Amerykanów - napisał na platformie X Elon Musk, komentując piątkowe spotkanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie.

Elon Musk. Fot. PAP/EPA/WILL OLIVER
Elon Musk. Fot. PAP/EPA/WILL OLIVER

Musk zamieścił swój wpis jako komentarz do postu Thomas'a Massie'a - republikańskiego członka Izby Reprezentantów, który napisał: "Czy to koniec prezydentury Zełenskiego? Podczepił się Bidena i "głębokiego państwa". Oni przegrali, a Zełenski nie radzi sobie dobrze w nowej sytuacji".

Więcej

Donald Trump. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Donald Trump. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Trump: Zełenski przelicytował, chce tylko walczyć

Senator Lindsey Graham z Partii Republikańskiej stwierdził, że "Trump dał mistrzowski przykład tego, jak walczyć o USA". "Nigdy nie byłem z niego oraz JD Vance'a bardziej dumny. Niestety Stany Zjednoczone zostały znieważone i umowa upadła" - dodał, odnosząc się do planowanego przed spotkaniem przywódców podpisania umowy o ukraińskich zasobach mineralnych.

Gubernator Florydy Ron DeSantis napisał, że "brak szacunku, który Zełenski okazał prezydentowi Trumpowi był irytujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile pomocy USA udzieliły (Ukrainie)". "Prezydent Trump miał rację, wyjaśniając sprawę i broniąc USA" - dodał DeSantis.

Z kolei przedstawiciele Partii Demokratycznej skrytykowali sposób, w jaki Trump potraktował prezydenta Ukrainy, oskarżając amerykańskiego przywódcę o związki z Rosją. Szef Komitetu Krajowego Partii Demokratycznej (DNC) Ken Martin napisał na X, że "Trump sprzymierzył się nie z tymi barwami, czerwonym, białym i niebieskim, co trzeba", dodając pod postem flagę Rosji.

Więcej

Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL
Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL

"Ukraińcy chcą tylko usłyszeć, że Ameryka jest po naszej stronie". Zełenski zabrał głos po spotkaniu w Białym Domu

Ben Rhodes, były zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych, uznał, że "Trump nienawidzi Zełenskiego nie dlatego, że ten wdał się w sprzeczkę z JD Vance'm, ale dlatego, że to lider wybrany demokratycznie, lider narodu walczącego z Rosją, którego wolny świat szanuje tak, jak nigdy nie będzie szanować Trumpa".

Kongresmen Demokratów Jason Crow ocenił, że "Trump zmienił Gabinet Owalny w maszynę rosyjskiej propagandy". "To doprawdy przerażające" - dodał. (PAP)

jbw/ bst/ ał/

Zobacz także

  • Elon Musk na telebimie wygłasza przemówienie przed debiutem swojej firmy na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku. Fot. PAP/EPA/	PAP/EPA/SARAH YENESEL
    Elon Musk na telebimie wygłasza przemówienie przed debiutem swojej firmy na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku. Fot. PAP/EPA/ PAP/EPA/SARAH YENESEL

    Firma SpaceX weszła na giełdę. Elon Musk pierwszym na świecie bilionerem

  • Udany lot testowy udoskonalonej wersji rakiety Starship firmy SpaceX. Fot. SpaceX/X
    Udany lot testowy udoskonalonej wersji rakiety Starship firmy SpaceX. Fot. SpaceX/X

    Największa na świecie rakieta Starship V3 wykonała udany lot testowy

  • fot. PAP/EPA/KEYSTONE/GIAN EHRENZELLER
    fot. PAP/EPA/KEYSTONE/GIAN EHRENZELLER

    Wzrost wartości majątku Muska. Zdecydowanie prowadzi wśród najbogatszych ludzi świat

  • Wydruk z dokumentów Jeffrey'a Epsteina. Zdj. Ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
    Wydruk z dokumentów Jeffrey'a Epsteina. Zdj. Ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

    Kongres otrzymał komplet akt Epsteina. Zawiera setki nazwisk

Serwisy ogólnodostępne PAP