O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Brytyjskie media: istnieje możliwość, że Zełenski weźmie udział w spotkaniu Putina i Trumpa

Istnieje możliwość, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski weźmie udział w jakiś sposób w zaplanowanym na piątek spotkaniu prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Rosji Władimirem Putinem – podała w sobotę BBC, powołując się na amerykańską stację CBS News.

Wołodymyr Zełenski Fot. X/@ZelenskyyUa
Wołodymyr Zełenski Fot. X/@ZelenskyyUa

Wysoki rangą urzędnik Białego Domu powiedział w rozmowie z CBS News, że plany dotyczące piątkowego szczytu na Alasce są płynne i wciąż jest szansa na to, aby Zełenski mógł w jakiś sposób być w to wydarzenie zaangażowany.

Więcej

Donald Trump. Fot. PAP/EPA/YURI GRIPAS
Donald Trump. Fot. PAP/EPA/YURI GRIPAS

Trump: Waszyngton stał się jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie

Stacja przypomniała, że Biały Dom na początku tygodnia poinformował, że prezydent USA jest otwarty na spotkanie z przywódcami Rosji i Ukrainy. W piątek Trump stwierdził, że w pierwszej kolejności będzie rozmawiać z Putinem. Podczas spotkania z dziennikarzami wyraził też nadzieję, że pojawi się szansa zorganizowania trójstronnych rozmów.

Jednym z tematów rozmów, który ma być poruszony podczas spotkania 15 sierpnia, będzie zawarcie potencjalnego porozumienia pokojowego w Ukrainie, z którym ma wiązać się konieczność „wymiany terytoriów” jak określił to Trump.

Więcej

Marcin Kierwiński Fot. PAP/Radek Pietruszka
Marcin Kierwiński Fot. PAP/Radek Pietruszka

Nawrocki spotka się z Trumpem w Białym Domu. Na co liczy szef MSWiA?

Prezydent Zełenski skrytykował plany spotkania Trumpa z Putinem, ostrzegając, że jakiekolwiek porozumienie pokojowe z pomięciem Ukrainy będzie „martwym rozwiązaniem”. Dodał, że „Ukraińcy nie oddadzą swojej ziemi okupantowi”.

Szczyt na Alasce może być pierwszą rozmową Putina twarzą w twarz z amerykańskim przywódcą od czasu spotkania z byłym prezydentem Joe Bidenem w czerwcu 2021 r. w Szwajcarii, osiem miesięcy przed rozpoczęciem pełnoskalowej inwazji na Ukrainę.

Z Londynu Marta Zabłocka (PAP)

mzb/ mal/ ep/

Zobacz także

  • Donald Trump, Gustavo Petro. Fot. PAP/EPA/BONNIE CASH, MAURICIO DUENAS CASTANEDA
    Donald Trump, Gustavo Petro. Fot. PAP/EPA/BONNIE CASH, MAURICIO DUENAS CASTANEDA

    Trump spotkał się z prezydentem Kolumbii. Wcześniej groził atakiem na ten kraj [WIDEO]

  • Donald Trump. Fot. PAP/EPA/FRANCIS CHUNG
    Donald Trump. Fot. PAP/EPA/FRANCIS CHUNG

    Trump zabrał głos w sprawie Epsteina. Mówi, że doszło do zmowy

  • Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL
    Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL

    Wojska USA w Europie. Padła deklaracja Trumpa ws. liczebności

  • Masud Pezeszkian. Fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH
    Masud Pezeszkian. Fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

    Prezydent Iranu: poleciłem szefowi MSZ dążenie do „uczciwych i sprawiedliwych negocjacji” z USA

Serwisy ogólnodostępne PAP