O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

W rocznicę wyzwolenia Chersonia Rosja ostrzelała centrum miasta

W sobotę, w pierwszą rocznicę wyzwolenia Chersonia spod rosyjskiej okupacji przez armię Ukrainy, rosyjska artyleria ostrzelała centrum miasta - poinformowała w Telegramie prokuratura okręgowa w Chersoniu.

Chersoń. Źródło: Aequitas Lex Defensio
Chersoń. Źródło: Aequitas Lex Defensio

W mieście w wyniku ostrzału uszkodzone zostały domy jednorodzinne i wielopiętrowe, budynki gospodarcze oraz samochody. Na razie nie ma informacji o ofiarach - poinformowała prokuratura.

Agencja Ukrinform podała, że podczas ostatniej doby najeźdźcy wystrzelili w kierunku obwodu chersońskim prawie 700 pocisków, jest dwóch zabitych i ośmiu rannych.

W nocy wojska rosyjskie ostrzelały systemami wielorakietowymik Grad wieś Czornobajówka – 72-letni mężczyzna został ranny. Trafił do szpitala z licznymi ranami postrzałowymi i złamaniami.

Więcej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Viktor Kovalchuk
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Viktor Kovalchuk

Prezydent Ukrainy: Ukraina i Polska, razem jesteśmy co najmniej dwa razy silniejsi

Dokładnie rok temu – 11 listopada 2022 roku - do Chersonia wkroczyły jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy, a od okupantów wyzwolona została także prawobrzeżna część obwodu. Obecnie część lewobrzeżnego obwodu chersońskiego znajduje się nadal pod okupacją rosyjską.

Wojska rosyjskie regularnie atakują Chersoń i osady na prawym brzegu Dniepra.(PAP)

pp/

Zobacz także

  • Dym po ataku Rosji na Kijów Fot. PAP/EPA/MAXYM MARUSENKO
    Dym po ataku Rosji na Kijów Fot. PAP/EPA/MAXYM MARUSENKO

    Siły rosyjskie zaatakowały w Chersoniu samochód misji ONZ

  • Zaatakowany autobus w Ukrainie w 2024 r. Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
    Zaatakowany autobus w Ukrainie w 2024 r. Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

    Rosyjski dron uderzył w autobus w Chersoniu. Są ofiary śmiertelne

  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/THOMAS TRAASDAHL
    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/THOMAS TRAASDAHL

    Zełenski odwiedził Chersoń. Mija trzecia rocznica wyzwolenia miasta

  • Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/MAXYM MARUSENKO
    Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/MAXYM MARUSENKO

    Rosyjski atak na szpital dziecięcy w Chersoniu. Dziewięć osób rannych

Serwisy ogólnodostępne PAP