O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zakończyły się rozmowy delegacji Ukrainy i Rosji. Co ustalono?

W Stambule po niespełna godzinie zakończyła się w środę wieczorem trzecia runda negocjacji pokojowych z udziałem delegacji Ukrainy i Rosji - poinformował ukraiński nadawca Suspilne.

Ukraińska delegacja. Fot. PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU
Ukraińska delegacja. Fot. PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Według rosyjskiej agencji TASS rozmowy w pałacu Ciragan w Stambule trwały zaledwie 40 minut.

Rozmowy Ukraina-Rosja. Tak przebiegły rozmowy

Reuters pisze, że obie strony zgodziły się na wymianę większej liczby jeńców wojennych, w tym wojskowych i cywilów. - Główny rezultat rozmów: wymiana nie tylko personelu wojskowego, ale także cywilów - cytuje Reuters anonimowe źródło.

Więcej

Wołodymyr Zełenski, Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/TERESA SUAREZ/MAXIM SHIPENKOV
Wołodymyr Zełenski, Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/TERESA SUAREZ/MAXIM SHIPENKOV

Ukraina i Rosja przeprowadzą trzecią w tym roku rundę negocjacji w Stambule

Wcześniej w tym roku odbyły się dwie rundy negocjacji między Ukraina i Rosją - obydwie w Stambule, 16 maja i 2 czerwca. Rozmowy doprowadziły do serii wymian jeńców wojennych i zwrotu ciał poległych żołnierzy. Obie strony wymieniły się także memorandami dotyczącymi porozumienia o zawieszeniu broni, ale poza tym nie poczyniono żadnych kroków w kierunku pokoju. Kijów i Moskwa nadal mają odmienne zdanie na temat warunków ewentualnego rozejmu. (PAP)

zm/ kar/ pap/

Zobacz także

  • Vladimir Putin. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER SHCHERBAK/SPUTNIK/KREMLIN / POOL
    Vladimir Putin. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER SHCHERBAK/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

    Putin: negocjacje w sprawie Ukrainy są złożone, ale trzeba się w nie angażować

  • Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/KREMLIN / POOL
    Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/KREMLIN / POOL

    Putin o ostatnich rozmowach z wysłannikami USA. Twarde stanowisko ws. Donbasu

  • Doradca rosyjskiego przywódcy Władimira Putina, Jurij Uszkow. Fot. PAP/EPA/MAXIM SHEMETOV/POOL
    Doradca rosyjskiego przywódcy Władimira Putina, Jurij Uszkow. Fot. PAP/EPA/MAXIM SHEMETOV/POOL

    Doradca Putina o negocjacjach: nasze zdobycze terytorialne wpłynęły na rozmowy z USA

  • Władimir Putin i Donald Trump podczas szczytu na Alasce. Fot. PAP/EPA/SERGEY BOBYLEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL
    Władimir Putin i Donald Trump podczas szczytu na Alasce. Fot. PAP/EPA/SERGEY BOBYLEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL

    Zagraniczne media o strategii Putina: nie zmienia jej od czasu szczytu na Alasce

Serwisy ogólnodostępne PAP