O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zadała cios nożem w klatkę piersiową. 52-latka z Częstochowy oskarżona o zabicie męża

Częstochowska prokuratura skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniej Wioletcie S., która odpowie za zabójstwo swojego męża. Mężczyzna zginął od ciosu nożem w klatkę piersiową. Kobiecie grozi nawet dożywocie.

Zatrzymanie kobiety. Fot. PAP/	Leszek Szymański (zdjęcie ilustracyjne)
Zatrzymanie kobiety. Fot. PAP/ Leszek Szymański (zdjęcie ilustracyjne)

Informację o skierowaniu aktu oskarżenia przekazał w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa Częstochowa - Północ.

28 września 2023 r. w godzinach porannych policjanci dostali zgłoszenie o zabójstwie w mieszkaniu przy ul. Wysockiego w Częstochowie. Na miejscu znaleźli leżące na podłodze zwłoki mężczyzny, z widoczną raną klatki piersiowej. W mieszkaniu była żona zabitego Wioletta S., była pijana – miała około 2,5 promila alkoholu w organizmie. To ona przyszła nad ranem do sąsiada i powiedziała, że „chyba zabiła męża nożem”. Sąsiad najpierw poszedł do mieszkania kobiety, gdzie zauważył leżącego na podłodze męża Wioletty S., a następnie zadzwonił na numer alarmowy.

„Na podstawie zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną zgonu 50-letniego pokrzywdzonego było wykrwawienie z doznanej rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem serca i tętnicy płucnej. Według biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej rana została zadana narzędziem ostrym ze znaczną siłą. Ponadto we krwi mężczyzny stwierdzono około 4 promili alkoholu” - poinformował prok. Ozimek.

Podczas oględzin policjanci znaleźli zlewozmywaku kuchennym narzędzie zbrodni - nóż z 12-centymetrowym ostrzem. Wioletcie S. przedstawiono zarzut zabójstwa męża. Kobieta przyznała się do popełnienia zbrodni, ale jak wyjaśniła nie pamięta przebiegu zdarzenia, bo była pijana. Na wniosek prokuratora została aresztowana.

Na podstawie uzyskanej w śledztwie opinii sądowo-psychiatrycznej stwierdzono, że oskarżona w chwili popełnienia zarzucanego jej czynu miała w pełni zachowaną zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem (pełna poczytalność). Wioletta S. była w przeszłości karana za przestępstwo niealimentacji. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, 25 lat więzienia albo dożywocie.(PAP)

jc/

Zobacz także

  • fot. Komenda Miejska Policji w Słupsku
    fot. Komenda Miejska Policji w Słupsku

    Zbrodnia w Słupsku. Zabił współlokatora i zakopał poćwiartowane ciało w parku. Jest areszt dla 19-latka

  • Mieszko R., podejrzany o zabójstwo pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego. Fot. PAP/Tomasz Gzell
    Mieszko R., podejrzany o zabójstwo pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego. Fot. PAP/Tomasz Gzell

    Morderstwo portierki na UW. Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Mieszka R.

  • Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Grzegorz Momot
    Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Brutalne zabójstwo dwóch kobiet w Łodzi. "Podejrzany przyznał, że wyeliminował świadka"

  • Fot. PAP/Tomasz Gzell
    Fot. PAP/Tomasz Gzell

    Nowe ustalenia po morderstwie na UW. Wiadomo, co dalej z Mieszkiem R.

Serwisy ogólnodostępne PAP