O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zamachowiec samobójca wysadził się w szyickim meczecie na północy Afganistanu, zabijając co najmniej siedem osób

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w szyickim meczecie na północy Afganistanu, zabijając co najmniej siedem i raniąc 15 osób - poinformowała agencja Associated Press.

Suicide bomb attack, Afganistan. Zdjęcie ilustrowane. Fot. PAP/EPA/HEDAYATULLAH AMID
Suicide bomb attack, Afganistan. Zdjęcie ilustrowane. Fot. PAP/EPA/HEDAYATULLAH AMID

Do ataku doszło w mieście Pol-e-Khomri, stolicy prowincji Baghlan - poinformował w oświadczeniu rzecznik policji Sher Ahmad Borhani. Do zamachu doszło podczas modlitwy miejscowych szyitów - nurtu islamu wyznawanego przez mniejszość społeczeństwa Afganistanu.

"Nikt jeszcze nie przyznał się do ataku, ale najpewniej uczyni to lokalny odłam Państwa Islamskiego, który już wielokrotnie atakował szyicką mniejszość Afganistanu" - podała AP.

Terroryści nasilili ataki na szyitów po przejęciu władzy w kraju przez Taliban w sierpniu 2021 roku. "Działające w kraju od 2014 roku Państwo Islamskie jest postrzegane jako największe wyzwanie bezpieczeństwa stojące przed talibskimi władcami kraju" - dodała agencja. (PAP)

ep/

Zobacz także

  • Eksplozje w Kabulu, fot. PAP/EPA/SAMIULLAH POPAL
    Eksplozje w Kabulu, fot. PAP/EPA/SAMIULLAH POPAL

    Tło starć Pakistanu z Afganistanem: spór o pakistańskich talibów

  • Afgańskie wojsko. Fot. PAP/EPA/SAMIULLAH POPAL
    Afgańskie wojsko. Fot. PAP/EPA/SAMIULLAH POPAL

    Pakistan atakuje Afganistan. Poleciały bomby. Premier: nasza cierpliwość się skończyła [WIDEO]

  • Media relacjonują atak w Waszyngtonie Fot. PAP/EPA/WILL OLIVER
    Media relacjonują atak w Waszyngtonie Fot. PAP/EPA/WILL OLIVER

    Kim jest sprawca ataku w Waszyngtonie? Media podają informacje

  • Według doniesień mediów doszło do starcia zbrojnego między tadżyckimi pogranicznikami a siłami talibów. Fot. Adobe Stock/ zef art (zdjęcie ilustracyjne)
    Według doniesień mediów doszło do starcia zbrojnego między tadżyckimi pogranicznikami a siłami talibów. Fot. Adobe Stock/ zef art (zdjęcie ilustracyjne)

    Na granicy między Tadżykistanem i Afganistanem doszło do strzelaniny. Są ofiary śmiertelne

Serwisy ogólnodostępne PAP