O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zełenski szykuje zmiany kadrowe. Zaproponował nowego ministra obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w piątek, że zaproponował kandydaturę pierwszego wicepremiera i ministra ds. transformacji cyfrowej Mychajła Fedorowa na nowego ministra obrony. Dodał, że jest to element zmian, które mają wzmocnić jego administrację.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/STRINGER
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/EPA/STRINGER

- Zdecydowałem również o zmianie zasad pracy ministerstwa obrony Ukrainy. Zaproponowałem, by nowym ministrem obrony został Mychajło Fedorow - powiedział Zełenski w wieczornym przemówieniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Dodał, że obecny minister obrony, Denys Szmyhal, pozostanie w administracji, obejmując zadania tak samo istotne dla obrony państwa.

Zmiany w ukraińskim rządzie

Zełenski podkreślił dotychczasowe zaangażowanie Fedorowa, m.in. w rozbudowę ukraińskich sił dronowych oraz cyfryzację państwa i wyraził nadzieję, że w nowej roli przyczyni się do unowocześnienia ukraińskiej armii. Podziękował też Szmyhalowi za jego dotychczasową pracę.

Ukraiński przywódca ogłosił, że jest to tylko jeden z elementów reform w administracji, w tym zmian kadrowych, które mają wzmocnić Ukrainę i jej władze.

Więcej

Wołodymyr Zełenski. Fot. EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL
Wołodymyr Zełenski. Fot. EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL

Budanow przyjął ofertę Zełenskiego. Wiadomo, kto zastąpi go w HUR

W piątek były szef dowódca wywiadu wojskowego HUR gen. Kyryło Budanow objął funkcję szefa administracji Zełenskiego. Kierownictwo HUR przejął dotychczasowy naczelnik wywiadu zagranicznego Ołeh Iwaszczenko.

Zełenski zapowiedział, że w sobotę ogłosi decyzje o kolejnych zmianach w administracji.(PAP)

adj/ kar/ ppa/

Zobacz także

  • Robert Fico. Fot. EPA/MARTIN DIVISEK
    Robert Fico. Fot. EPA/MARTIN DIVISEK

    Zełenski zaprosił Ficę na Ukrainę. Chodzi o dostawy ropy

  • Marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. X/Piotr Molęcki/Kancelaria Sejmu
    Marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. X/Piotr Molęcki/Kancelaria Sejmu

    Czarzasty po spotkaniu z Zełenskim: Ukraina w UE to szansa dla polskiego biznesu

  • Robert Fico, fot. PAP/EPA/DOMINIKA KORTVELYESIOVA
    Robert Fico, fot. PAP/EPA/DOMINIKA KORTVELYESIOVA

    Premier Słowacji grozi Ukrainie. Postawił ultimatum Zełenskiemu ws. dostaw ropy

  • Niemiecki żołnierz. Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
    Niemiecki żołnierz. Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

    Ukraińscy żołnierze będą szkolić Bundeswehrę. Prezydenci podpisali porozumienie

Serwisy ogólnodostępne PAP