O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Złożenie ciała papieża do trumny. Watykan podał szczegóły

W poniedziałek o godz. 20 rozpocznie się w Watykanie obrzęd stwierdzenia śmierci papieża Franciszka i złożenia jego ciała do trumny - poinformował w poniedziałek Watykan. Papież zmarł o godz. 7.35 rano.

Plac św. Piotra. Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
Plac św. Piotra. Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

W wydanym komunikacie Watykan ogłosił, że obrzędowi będzie przewodniczyć Kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kardynał Kevin Joseph Farrell.

Więcej

Papież Franciszek. Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
Papież Franciszek. Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Franciszek - jeden z najstarszych papieży w dziejach Kościoła

Obecni będą dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re, bliscy papieża, dyrektor i wicedyrektor watykańskiej służby zdrowia. Wszyscy przybędą o godz. 19.45 do kaplicy Domu Świętej Marty, gdzie mieszkał Franciszek przez cały pontyfikat. (PAP)

sw/ szm/ pap/

Zobacz także

  • Kolejka do bazyliki Św. Piotra w Watykanie, fot. PAP/EPA/ANSA/MASSIMO PERCOSSI
    Kolejka do bazyliki Św. Piotra w Watykanie, fot. PAP/EPA/ANSA/MASSIMO PERCOSSI

    Już ponad 50 tys. osób oddało hołd papieżowi w Bazylice św. Piotra [WIDEO]

  • Trumna z ciałem papieża Franciszka Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA
    Trumna z ciałem papieża Franciszka Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA

    Trumna z ciałem papieża wystawiona w kaplicy Domu Świętej Marty. Kiedy będzie ceremonia przeniesienia?

  • Trumna z ciałem prezydenta Cartera wystawiona na Kapitolu. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
    Trumna z ciałem prezydenta Cartera wystawiona na Kapitolu. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO

    Trumna z ciałem prezydenta Cartera wystawiona na Kapitolu

  • 8. Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Piotr Polak
    8. Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Piotr Polak
    Specjalnie dla PAP

    Ekspert: brak regulacji powoduje, że każdy może zostać przedsiębiorcą pogrzebowym

Serwisy ogólnodostępne PAP