O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zmiany w Konfederacji. Jest nowy przewodniczący klubu

Poseł Grzegorz Płaczek został w piątek nowym przewodniczącym Klubu Poselskiego Konfederacji. Przede mną wiele wyzwań, mam świadomość wagi obejmowanego stanowiska - powiedział PAP Płaczek.

Poseł Konfederacji Grzegorz Płaczek. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Poseł Konfederacji Grzegorz Płaczek. Fot. PAP/Radek Pietruszka

O objęciu przez posła Płaczka stanowiska przewodniczącego klubu poinformował w piątek na portalu X kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen.

Płaczek powiedział PAP, że klub z jego wsparciem nadal będzie realizować swoją dotychczasową pracę "walcząc o wartości, które członkowie klubu uważają za kluczowe dla Polski".

"Przede mną wiele wyzwań i mam świadomość wagi obejmowanego stanowiska. Rozwijamy się i zrobię wszystko, aby być oparciem dla wszystkich posłów Konfederacji" - zadeklarował Płaczek.

Więcej

Przekazał, że wraz z posłem Konfederacji Krzysztofem Mulawą spotka się z polskimi rolnikami i będzie obecny na tym proteście. Fot. PAP/Albert Zawada/Adam Warżawa
Przekazał, że wraz z posłem Konfederacji Krzysztofem Mulawą spotka się z polskimi rolnikami i będzie obecny na tym proteście. Fot. PAP/Albert Zawada/Adam Warżawa

Protest rolników. Braun zapowiada obecność Konfederacji

Jak wyjaśnił, na kandydata na przewodniczącego klubu wskazany został przez Mentzena i Radę Liderów Konfederacji. "Przy obecnej sytuacji politycznej w Polsce, harmonogramie prac oraz kampanii prezydenckiej, Rada Liderów, przy akceptacji klubu, uznała to za najlepsze rozwiązanie" - powiedział poseł.

Rada Liderów Konfederacji to kilkunastoosobowy organ, w którym zasiadają m.in. Krzysztof Bosak, Sławomir Mentzen, Grzegorz Braun czy Konrad Berkowicz. Partię tworzą formacje: Nowa Nadzieja (dawniej KORWiN), której liderem jest poseł Sławomir Mentzen, Ruch Narodowy - którego liderem jest Bosak i Konfederacja Korony Polskiej z obecnym europosłem Grzegorzem Braunem na czele. (PAP)

from/ mrr/

Zobacz także

  • Premier Donald Tusk. Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Premier Donald Tusk. Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Tusk: w kolejnych wyborach przeciwko KO - trzy Konfederacje

  • Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska, fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska, fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Konfederacja chce odwołania minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski

  • Grzegorz Braun. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Grzegorz Braun. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Inwazja Rosji na Ukrainę wzmocniła Konfederację i Brauna

  • Sławomir Mentzen. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Sławomir Mentzen. Fot. PAP/Leszek Szymański

    W sobotę kongres Nowej Nadziei. Połączą się dwa ugrupowania

Serwisy ogólnodostępne PAP