Nela wspiera pomoc humanitarną na Warszawskich Targach Humanitarnych

2019-06-10, 09:11 aktualizacja : 2019-06-10, 09:14
Nela w podróży do Etiopii
Nela w podróży do Etiopii
Między 11 a 13 czerwca odbędzie się pierwsza edycja Warsaw Humanitarian Expo, czyli największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów poświęconych pomocy humanitarnej. Podczas wydarzenia będzie można m.in. dowiedzieć się więcej o działalności organizacji pozarządowych, poznać ludzi codziennie zaangażowanych w niesienie pomocy oraz uzyskać informacje, jak zostać wolontariuszem. Zaprezentują się też agencje Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jednym z zaproszonych gości została Nela Mała Reporterka.

Pomoc humanitarna będzie stanowić główny temat rozmów podczas konferencji, paneli oraz debat Międzynarodowych Targów Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej. Ta trudna kwestia to także problem, na który uwagę zwraca nastoletnia autorka książek podróżniczych. „To nieprawdopodobne, że w XXI wieku, kiedy najnowsze technologie pozwalają nam np. badać powierzchnię Marsa, na Ziemi są nadal miejsca, w których ludzie umierają z głodu. Przeczytałam niedawno, że z powodu niedożywienia może umrzeć nawet 20 milionów ludzi,  a wśród nich jest prawie 2 miliony dzieci” – wyjaśnia Nela.

Podczas Targów Humanitarnych Nela będzie pełnić rolę nieformalnej ambasadorki interaktywnego stoiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Komisji Europejskiej, stworzonego dla dzieci i młodzieży w Miasteczku Humanitarnym. Z przyjemnością porozmawia z osobami odwiedzającymi stoisko i zachęci do wspólnej zabawy i zastanowienia się nad globalnymi potrzebami świata. „To bardzo ważne, żeby już z nami, dziećmi rozmawiać o potrzebie niesienia pomocy humanitarnej. Jesteśmy następnym pokoleniem, które będzie odpowiedzialne za losy świata, dlatego musimy wiedzieć jak pomagać” – dodaje dziewczynka. Nela opowie także o swoich spostrzeżeniach z perspektywy dziecka, które widziało ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie w różnych regionach świata. Spotka się z również z wycieczkami szkolnymi.

Wstęp na targi jest wolny, wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na stronie www.humanitarianexpo.com. Mile widziane dzieci oraz młodzież.

Warszawskie Targi Humanitarne mają na celu m.in. budowanie świadomości w zakresie znaczenia współpracy pomiędzy światem biznesu a organizacjami pozarządowymi o charakterze społecznym. Udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Marc Lowcock.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Nela – 13-letnia podróżniczka, autorka książek dla dzieci i reporterka telewizyjna. Od piątego roku życia podróżuje po kontynentach, nagrywając i opisując swoje przygody. Jej idolem jest Steve Irwin, za którego przykładem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia. Regularnie opisuje swoje przygody z najdalszych zakątków świata w serii cieszących się ogromną popularnością książek dla dzieci. Czterokrotna zwyciężczyni nagrody Bestsellery Empiku: za rok 2015 („Nela i tajemnice świata”), za rok 2016 („Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”), za rok 2017 („Nela i skarby Karaibów”) oraz za rok 2018 („Nela na wyspie rajskich ptaków”).W 2014 roku rozpoczęła prowadzenie własnego autorskiego programu podróżniczego pt. „Nela Mała Reporterka", emitowanego w TVP ABC.

Aktualnie Nela rozwija projekt edukacyjno-badawczy w ramach tworzonej przez siebie fundacji „The Adventure starts Here Foundation”. Fundacja będzie tworzyć bazy badawcze na całym świecie, gdzie będą zapraszani naukowcy oraz dzieci, które staną się obserwatorami przyrody. Pierwsza baza badawcza ma powstać w dżungli na Kostaryce.
 
Więcej informacji: Facebook https://www.facebook.com/podrozeneli oraz Instagram @podrozeNeli.pl_official  

Kontakt dla mediów:

Magda Przytuła

tel. kom. +48 508 573 366

e-mail: magda.przytula@pr8848.pl

Źródło informacji: Samuel Willson Productions

 

Źródło informacji: Samuel Willson Productions

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne