Zamek Highclere znany z serialu „Downton Abbey" można rezerwować na Airbnb

2019-09-17, 14:09 aktualizacja : 2019-09-17, 14:21
PR Newswire/Zamek Highclere
PR Newswire/Zamek Highclere

- W ramach uświetnienia zbliżającego się wydarzenia związanego z filmem „Downton Abbey" zamek Highclere otworzy swoje podwoje dla dwójki gości Airbnb, którzy jako pierwsi w historii zatrzymają się w budynku.

- 26 listopada dwóch fanów przenocuje w jednej z pokaźnych sypialni.

- Goście będą mieli dostęp na wyłączność do zamku i otaczającej go posiadłości oraz zasmakują ekstrawaganckiego, tradycyjnego obiadu w kultowej jadalni zamku Highclere.

Londyn, 17 września 2019 r. /PRNewswire/ -- Zamek Highclere znany z serialu „Downton Abbey" można zarezerwować na niepowtarzalny pobyt przez Airbnb. Wyłącznie na jedną noc zamek Highclere otworzy swoje podwoje dla dwójki gości, dając tym samym fanom możliwość zagłębienia się w atmosferę kultowej lokalizacji „Downton Abbey" i doświadczenia życia, którym cieszyli się Crawleyowie.

W trakcie pobytu goście będą traktowani prawdziwie po królewsku. Hrabia i hrabina Carnarvon zaproszą gości na ekskluzywny wieczór z koktajlami w salonie, po którym odbędzie się tradycyjna kolacja w zamkowej jadalni, której szczegółów doglądał będzie kamerdyner z Highclere. Po kolacji w bibliotece podana będzie kawa, a następnie goście udadzą się do jednej z głównych sypialni z łazienką i widokami na ponad 1000 akrów otaczającego budynek parku.

Przed odjazdem następnego dnia goście skosztują pysznego śniadania, po którym udadzą się na prywatną wycieczkę po posiadłości Highclere. Sam zamek ma powierzchnię 100000 stóp kwadratowych i liczy 300 pomieszczeń. Wszystkie pokoje są wystawnie wykończone i umeblowane, a każdy szczegół oddaje historię zamku Highclere. Fani będą mieli możliwość zapoznania się z kultowymi pomieszczeniami, w tym z salonem, lub zrelaksowania się w jednej z sypialni przy galerii, podążając śladami królów i królowych.

W ramach uświetnienia zbliżającego się wydarzenia związanego z filmem „Downton Abbey" rezerwacji dokonać będzie można od 1 października 2019 r. od godziny 12:00 brytyjskiego czasu letniego.

„Mieszkanie w zamku Highclere to prawdziwy przywilej i przyjemność. Z radością podzielę się tymi uczuciami przez Airbnb, dając komuś możliwość przeżycia niezapomnianego pobytu. Zamek Highclere należy do rodziny Carnarvon już od 1679 r. i cieszy się bardzo bogatą historią. Pasjonuję się historią i dziedzictwem zamku Highclere i z chęcią powitam naszych przyszłych gości” - skomentowała na Airbnb Lady Carnarvon, gospodyni posiadłości.

„Bardzo cieszy nas to, że damy fanom +Downtown Abbey+ możliwość przeżycia niezapomnianego pobytu w zamku Highclere. Naszą pasją w Airbnb jest zapewnianie społeczności wyjątkowych, zapadających w pamięć doświadczeń turystycznych. Jesteśmy pewni co do tego, że goście przeżyją prawdziwie magiczne chwile w trakcie pobytu w kultowej lokalizacji +Downtown Abbey+” - skomentował Hadi Moussa, dyrektor generalny w Airbnb na Europę Północną.

Zasady pobytu:

- Zwierzęta nie są akceptowane, ale na miejscu jest 9 przyjaznych psów;

- Zakaz palenia;

- Wszystkie gazety muszą być uprasowane;

- Tylko jeden kamerdyner na osobę;

- Ubiór wieczorowy na kolację obowiązkowy;

- Plotkowanie tylko w pokojach na parterze;

- Pobyt w dni tygodnia, bo przecież co to jest weekend?

Szczegóły rezerwacji:

Zamek Highclere znany z serialu „Downton Abbey" można zarezerwować na Airbnb na stronie airbnb.com/downtonabbey.

Zamek Highclere dostępny jest na jedną noc dla nie więcej niż dwójki gości 26 listopada 2019 r., a pobyt kosztuje 150 funtów. Rezerwacja możliwa będzie od 1 października 2019 r. od 12:00 brytyjskiego czasu letniego.

Z okazji tak niepowtarzalnej okazji Airbnb przekaże datki na rzecz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

O Airbnb

Firma Airbnb została założona w 2008 r. w celu stworzenia świata, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce na świecie przez zapewnianie bezpiecznej turystyki, która jest lokalna, autentyczna, zróżnicowana, inkluzywna i zrównoważona. Airbnb w niepowtarzalny sposób używa technologii do umożliwiania milionom ludzi na całym świecie wykorzystywania i spieniężania przestrzeni mieszkalnych, pasji i talentu, czyniąc z nich przedsiębiorców w branży turystycznej. Rynek zakwaterowania Airbnb obejmuje ponad 6 milionów miejsc do zatrzymania się w niemal 100000 miast i 191 krajach. Doświadczenia Airbnb dają niesłychanie bliski dostęp do lokalnych społeczności i tradycji poprzez ponad 40000 szczegółowo opracowanych atrakcji prowadzonych przez gospodarzy na ponad 1000 rynków na całym świecie. Platforma łącząca ludzi Airbnb jest źródłem korzyści dla wszystkich zainteresowanych, w tym gospodarzy, gości, pracowników i społeczności, wśród których działa.

Wideo - https://mma.prnewswire.com/media/996231/Airbnb_x_Highclere_Castle.mp4

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/996232/Airbnb_Highclere_Castle_05.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/996233/Airbnb_Highclere_Castle_09.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/996234/Airbnb_Castle_by_night.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/996235/Airbnb_Dining_Room.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/996236/Airbnb_Lady_Carnarvon_by_Mikael_Buck.jpg

Źródło: Airbnb

Źródło informacji: PR Newswire