Zdolności terenowe Jeepa® Wranglera wyróżnione nagrodą „4x4 Roku”

2020-01-14, 10:01 aktualizacja : 2020-01-14, 10:02
FCA Polska/Zdolności terenowe Jeepa® Wranglera wyróżnione nagrodą „4x4 Roku”
FCA Polska/Zdolności terenowe Jeepa® Wranglera wyróżnione nagrodą „4x4 Roku”
Jeep® Wrangler został wyróżniony za swoje umiejętności terenowe, po raz kolejny otrzymując nagrodę specjalną „4x4 of the Year”, przyznawaną przez angielski „4x4 Magazine”.

Jury złożone ze specjalistów z dziedziny off-roadu wystawiło na próbę amerykańskiego off-roadera, by przetestować jego umiejętności i odnieść je do innych konkurencyjnych, bardzo sprawnych samochodów.

Kryteria w specjalnej kategorii nagród „Off-Road” koncentrują się wyłącznie na osiągach pojazdu w terenie, czyli atrybucie Jeepa Wranglera, które jury szybko doceniło.

Legendarne umiejętności terenowe Jeepa Wranglera sprawiają, że jest to najsprawniejszy Wrangler w historii, mający niezrównane wyposażenie techniczne, które w zależności od wersji, obejmuje dwa zaawansowane systemy napędu 4x4 (Command-Trac i Rock-Trac), elektroniczną blokadę przedniej i tylnej osi Tru-Lock, 32” opony Goodrich Mud-Terrain BF, wzorcowe w swojej kategorii kąty: natarcia, rampowy i zejścia, płyty osłonowe podwozia i progi boczne do ekstremalnej jazdy terenowej oraz elektronicznie rozłączany przedni stabilizator.

Jeep Wrangler, jako jedyny dostępny na rynku prawdziwy SUV z napędem 4x4, umożliwia jazdę z w pełni otwartą przestrzenią nad głową, oferując różne kombinacje dachów i zapewniając jeszcze większe poczucie wolności. Należą do nich: twardy dach (hardtop), miękki dach (soft top), wersja bez dachu (no top), łatwy w obsłudze, sterowany elektrycznie dach Sky One-Touch. Wszystkie te opcje jazdy pod gołym niebem pozwalają cieszyć się wolnością w każdym terenie i o każdej porze roku zarówno podczas jazdy w mieście, jak na szlaku.

Gama silników Wranglera obejmuje 2,2-litrowy MultiJet II turbo diesel zapewniający moc 200 KM oraz 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 272 KM. Obie te jednostki napędowe zestawione są z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów, pojawiąjącą się po raz pierwszy w tym modelu. Ta ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy, niezależnie od tego, czy jest to codzienny dojazd do pracy, czy ekstremalne pełzanie po skale, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się płynnym i dynamicznym przyspieszaniem i oszczędnością paliwa.

Co roku, zespół ekspertów z „4x4 Magazine”, jednego z najbardziej znanych na świecie magazynów specjalizujących się w samochodach 4x4, testuje dużą liczbę pojazdów z napędem na cztery koła, wyprodukowanych przez światowych producentów. Przed wydaniem werdyktu, oprócz oceny aut pod kątem właściwości jezdnych, jury ocenia te samochody również pod względem zdolności jazdy w terenie w kategorii małych, średnich i dużych SUV-ów oraz w kategorii „Performance SUV" i „Best Off-Roader". Nagrody specjalne dotyczą kategorii „Best Value", „Off-Road Award" oraz „Producent Roku Samochodu 4x4".

Źródło informacji: FCA Polska