Nowe porozumienie wyznacza innowacyjne ścieżki w elektrofizjologii

2020-05-21, 15:31 aktualizacja : 2020-05-21, 15:34
Acutus Medical - logo
Acutus Medical - logo
Nowe strategiczne porozumienie pomiędzy BIOTRONIK, liderem w leczeniu zaburzeń rytmu serca, a Acutus Medical, innowatorem w zakresie elektrofizjologii, szansą na bardziej efektywną diagnostykę i leczenie pacjentów z arytmią.

CARLSBAD, Kalifornia and Berlin, 20 maja 2020 /PRNewswire/ -- Acutus Medical i BIOTRONIK ogłosiły nowe porozumienie mające na celu dostarczenie kompleksowego portfela usług w zakresie elektrofizjologii, mapowania, ablacji oraz produktów niezbędnych w leczeniu arytmii z użyciem cewników, obejmującego wybrane rynki, w tym Europę i Azję.

W centrum nowego porozumienia na rzecz elektrofizjologii pomiędzy BIOTRONIK a Acutus znajduje się rewolucyjny system Acutus AcQMap® z funkcją wielokodowego mapowania SuperMap (TM). System AcQMap jest jedynym dostępnym do kupienia bezkontaktowym systemem mapowania, który w szybki i niezawodny sposób mapuje źródła zaburzeń zarówno przy stabilnym, jak i niestabilnym rytmie serca, pozwalając elektrofizjologom na zaobserwowanie ewentualnych zmian w przewodzeniu w trakcie badania oraz wyposażając ich w optymalne rozwiązania nakierowane na lepsze indywidualne dopasowanie leczenia.

System optymalizuje widoczność oraz wspiera mapowanie w czasie poniżej 3 minut, jak również pomaga prowadzić leczenie każdej arytmii - od przypadków prostych po te skomplikowane. Zgodnie z warunkami umowy, Acutus zamierza prowadzić sprzedaż szerokiego asortymentu cewników do ablacji oraz produktów diagnostycznych i dodatkowych BIOTRONIK pod własną marką na większość głównych rynków międzynarodowych, dostarczając elektrofizjologom całą gamę najwyższej jakości produktów.

Jednym z głównych celów porozumienia jest optymalizacja opieki nad pacjentami z arytmią przy pomocy szeregu urządzeń i monitorów połączonych ze sobą cyfrowo. Można tego dokonać za sprawą połączenia Home Monitoring® firmy BIOTRONIK i systemu Acutus w celu umożliwienia pełnej automatyzacji transmisji danych w czasie rzeczywistym pomiędzy pacjentami, lekarzami i technikami. Bezpieczna sieć cyfrowa łącząca zarówno urządzenia do leczenia zaburzeń rytmu serca, elektrofizjologicznego mapowania i ablacji ma potencjał optymalizacji opieki nad pacjentami, którzy skorzystają z wysokiego poziomu łączności i zdalnego monitorowania przed, w trakcie i po ablacji, jak również wizyt kontrolnych czy innych aspektów opieki, w tym także telemedycyny.

Badania wykazały, że aktywne monitorowanie za pomocą Home Monitoring pozwala znacznie ograniczyć potrzebę hospitalizacji(1), ryzyko zawału(2) czy śmierci(1). Ponadto połączenie pracy lekarzy  i systemów opieki zdrowotnej z całego świata z efektywniejszą i oszczędniejszą diagnostyką, leczeniem i opieką, zarówno w zakresie kontroli arytmii, jak elektrofizjologii, pozwoli na zmodernizowanie organizacji pracy oraz uzyskanie lepszych wyników z korzyścią dla pacjentów.

„Systemy opieki zdrowotnej na całym świecie zmagają się z ciągłą presją świadczenia celowanej opieki na rzecz pacjentów przy osiąganiu lepszych wyników i ograniczeniu kosztów - powiedział prezes i dyrektor zarządzający Acutus Medical, Vince Burgess. - Znajdujemy się w czołówce, jeśli chodzi o wyposażenie elektrofizjologów w technologię niezbędną do prowadzenia zaawansowanego i zindywidualizowanego leczenia ablacyjnego w bardziej efektywny sposób. Wierzymy, że to międzynarodowe porozumienie da możliwość wysunięcia spółki Acutus na prowadzenie, jeśli chodzi o ten niezwykle ważny rynek”.

„Arytmie są coraz częstszym schorzeniem, więc większy niż dotychczas dostęp do danych w czasie rzeczywistym będzie kluczową kwestią w poprawie diagnostyki i opieki - powiedział kierownik działu ds. Elektrofizjologii i Czujników w BIOTRONIK, dr Hans-Juergen Wildau. - Wierzymy, że połączenie doświadczenia w monitorowaniu serca, które posiada BIOTRONIK z innowacyjną technologią mapowania opracowaną przez Acutus da specjalistom przewagę w zakresie systemów prowadzenia leczenia”.

Bibliografia:

1 Hindricks et al. European Heart Journal 2017, 38, 1749–1755.

2 Mabo P et al. European Heart Journal. 2012, 33.

Acutus Medical:

Acutus Medical to spółka zajmująca się leczeniem arytmii. Jej działalność skupia się na sposobach diagnostyki i leczenia arytmii oraz na rozwoju w zakresie elektrofizjologii za sprawą unikalnej gamy produktów i technologii, pozwalających lekarzom na prowadzenie bardziej efektywnego leczenia. Poprzez wewnętrzne opracowywanie produktów, przejęcia oraz pozyskiwanie globalnych partnerów, spółka wypracowała ugruntowaną pozycję w zakresie sprzedaży na całym świecie. Dzięki kompleksowemu portfelowi niezwykle zróżnicowanych produktów elektrofizjologicznych Acutus Medical dostarcza swoim klientom kompletne rozwiązania dla leczenia arytmii z użyciem cewnika. Założona w 2011 spółka posiada siedzibę w Carlsbad w Kalifornii.

BIOTRONIK:

BIOTRONIK jest wiodącym producentem wyrobów medycznych, który od ponad 50 lat opracowuje innowacyjne rozwiązania w zakresie układu krążenia i wyrobów wewnątrznaczyniowych. Siłą napędową działań spółki jest chęć stworzenia idealnego połączenia technologii i ludzkiego ciała, dlatego innowacyjne rozwiązania BIOTRONIK są nakierowane na świadczenie opieki oraz ochronę i poprawę jakości życia milionów pacjentów, u których każdego roku diagnozuje się choroby serca lub choroby naczyniowe. BIOTRONIK posiada siedzibę w Berlinie (Niemcy), a przedstawicieli spółki można odnaleźć w ponad 100 krajach.

Acutus Medical można śledzić na:

- Twitterze: @AcutusMedical;

- LinkedIn: www.linkedin.com/company/acutus-medical-inc-/.

Źródło: Acutus Medical

Źródło informacji: PR Newswire