Soltra, legnicki deweloper pomaga w walce z koronawirusem

2020-05-27, 10:24 aktualizacja : 2020-05-27, 10:27
Soltra (1)
Soltra (1)
Grupa Soltra zaangażowała się w działania związane z pomocą potrzebującym w obliczu epidemii koronawirusa. Spółka podjęła działania finansując zakup artykułów medycznych.

Spółka zaangażowała się w akcję pomocy i sfinansowała zakup koncentratora tlenu dla Domu Pomocy Społecznej w Wałbrzychu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Koncentratory tlenu pomagają w leczeniu pacjentów, którzy potrzebują większą dawkę tlenu. Sprzęt dotarł już do Domu Opieki Społecznej w Wałbrzychu.

Ponadto Soltra S.A. przekazała dla Domu Pomocy Społecznej w Legnicy, 175 litrów płynów do dezynfekcji i 2000 sztuk rękawic ochronnych, a także 175 litrów płynów do dezynfekcji dla Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego „Niebieski Parasol” w Chojnowie.

Zakup w całości został sfinansowany przez Spółkę ze środków własnych.

Spółka także przyłączyła się do akcji #BrawaDlaWas przeznaczając na ten cel 5 wielkoformatowych billboardów umiejscowionych w Legnicy i umieszczając na nim podziękowania na znak solidarności dla wszystkich tych, którzy ryzykują swoje zdrowie i życie służąc innym.

Grupa Soltra prowadzi działalność deweloperską oraz budowlaną jako generalny wykonawca. W związku z pandemią koronawirusowa (COVID-19) spółka, celem zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom związanym z realizowanymi projektami wprowadziła zabezpieczenia rekomendowane przez rząd, w tym pracę zdalną, środki ochronne osobistej i procedury bezpieczeństwa na placach budowy. Dostosowując się do nowej rzeczywistości oprócz obsługi zdalnej wprowadziła możliwość zdalnego podpisania umowy.

Źródło informacji Soltra

Źródło informacji: Soltra