O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Delegacja europarlamentu spotkała się w USA z przedstawicielami gigantów technologicznych

Delegacja Parlamentu Europejskiego spotkała się w Dolinie Krzemowej (USA) z przedstawicielami największych amerykańskich firm technologicznych. Wizyta była okazją do wymiany poglądów na temat niedawno uzgodnionych przepisów unijnych dotyczących rynku i usług cyfrowych.

Fot. PAP/Mateusz Kicka
Fot. PAP/Mateusz Kicka

Eurodeputowani spotkali się z przedstawicielami korporacji takich jak Google, Meta (Facebook, Instagram, WhatsApp), Apple, Airbnb, eBay, Paypal i Uber. W agendzie znalazły się również rozmowy z władzami lokalnymi i środowiskiem akademickim.

Głównym tematem spotkań były uzgodnione niedawno przepisy unijne dotyczące rynku i usług cyfrowych. Przepisy te mają zapoczątkować nową erę regulacji technologicznych na całym świecie. Duże firmy technologiczne będą musiały udowodnić przestrzeganie zasad uczciwości na rynku. Wizyta była też okazją do bliższego zapoznania się z amerykańskimi pracami legislacyjnymi dotyczącymi handlu elektronicznego i platform.

Unia Europejska jest jednym z najbardziej dochodowych rynków dla amerykańskich firmy technologicznych. Dotychczasowe europejskie, jak i amerykańskie ramy prawne regulujące działalność rynku cyfrowego mają ponad 20 lat. W przypadku tak dynamicznie rozwijającego się i stale ewoluującego sektora stanowi to kolosalne opóźnienie. Nadrobienie tego stanowi dla UE oraz USA jedno z najważniejszych wyzwań na najbliższe lata.

kic/

 

Serwisy ogólnodostępne PAP