Europejska Nagroda Obywatelska 2021 – zgłoszenia do 15 kwietnia

2021-04-06, 10:11 aktualizacja: 2021-04-06, 10:15
Fot. Parlament Europejski
Fot. Parlament Europejski
15 kwietnia upływa termin zgłoszenia lub nominowania projektu do Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. To wyróżnienie dla inicjatyw pogłębiających współpracę europejską i promujących wspólne wartości.

Nagroda przyznawana jest co roku przez Parlament Europejski osobom lub organizacjom za szczególne dokonania w następujących obszarach: wzajemne zrozumienie i ściślejsza integracja między mieszkańcami UE, współpraca transgraniczna umacniająca ducha europejskiego oraz wartości UE i prawa podstawowe.

O Europejską Nagrodę Obywatelską mogą ubiegać się osoby, grupy, stowarzyszenia lub organizacje; mogą one też nominować projekt. Ponadto kandydaturę mogą również zgłosić europosłowie.

Aby zaaplikować lub nominować kogoś innego, należy skorzystać z tego formularza. W razie potrzeby dalszych informacji, należy napisać na adres: CitizensPrize@ep.europa.eu .

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 kwietnia 2021 o godz. 23:59 czasu polskiego.

W ub. roku nagrodę zdobyło 30 projektów, w tym Inicjatywa Wolne Sądy.

Regulamin Europejskiej Nagrody Obywatelskiej

kic/

 

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego.