Adam Fuchs wygrywa X Ligę Traderów

2021-12-20, 13:50 aktualizacja : 2021-12-20, 14:00
Currency One - Adam Fuchs, dealer walutowy serwisów InternetowyKantor.pl i Walutomat.pl
Currency One - Adam Fuchs, dealer walutowy serwisów InternetowyKantor.pl i Walutomat.pl
Adam Fuchs, dealer walutowy serwisów InternetowyKantor.pl i Walutomat.pl, został najlepszym traderem 2021 roku. Konkurs Liga Traderów organizowany jest co roku pod patronatem Comparic.pl.

W X edycji Ligi Traderów startowało 84 zawodników, którzy w ciągu ostatniego kwartału 2021 roku typowali kursy par walutowych i innych instrumentów finansowych. Zwycięzcą okazał się Adam Fuchs, dealer znanych serwisów wymiany walut, który startował pod pseudonimem Fuksiarz.

Zwycięzca X edycji Ligi Traderów stoczył 24 pojedynki w całych rozgrywkach, odnotowując 14 zwycięstw, 1 remis i 9 porażek (58% wygranych). W 13 meczach jego typy okazały się trafione (54%).

„Muszę przyznać, że jestem bardziej niż zadowolony ze swojej postawy w tegorocznej, jubileuszowej X edycji Ligi Traderów. To dopiero mój drugi start w tym turnieju. Planowałem poprawić swój wynik i awansować do 3 fazy grupowej, a ostatecznie zwyciężyłem. Rywalizacja nie była łatwa, gdyż wielu rywali to doświadczeni traderzy, ale też rynki w ostatnim czasie potrafiły niejednokrotnie zaskoczyć swoimi zachowaniami. Pewne jest tylko jedno, za rok podejmę próbę obrony tytułu. Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom i podziękować organizatorom za te prawie 3 miesiące niezwykłych emocji. W zeszłym roku wygrał mój działowy kolega Krzysztof Pawlak, dlatego można chyba zaryzykować stwierdzenie, że zwycięstwo w Lidze Traderów staje się powoli nową tradycją wśród dealerów Currency One SA.” - mówi Adam Fuchs.

To drugi rok z rzędu, gdy turniej wygrywa ekspert walutowy z ramienia spółki Currency One SA. W poprzedniej edycji zwycięzcą został Krzysztof Pawlak. Analitycy walutowi serwisów Walutomat i InternetowyKantor.pl oprócz wykorzystywania wiedzy w praktyce chętnie się nią dzielą w ramach podcastu Dealerzy Po Godzinach.

Liga Traderów to jeden z najstarszych i najbardziej znanych konkursów traderskich w Polsce. Liga łączący trading z emocjami rywalizacji. Zawodnicy typują kursy w bezpośrednich pojedynkach. W tygodniu odbywają się 2 mecze. Cała liga trwa trzy miesiące.

Źródło informacji: Currency One

Źródło informacji: Currency One

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.