Hiszpańska firma SEINSA, lider w sektorze części samochodowych, otwiera nowe centrum logistyczne w Polsce, aby zagwarantować dostawy na terenie Europy

2022-01-24, 09:11 aktualizacja : 2022-01-24, 09:15
- Otwarcie nowego magazynu logistycznego w Polsce ma zagwarantować realizację dostaw na terenie Europy w ciągu 24-48 godzin.

- Niezależna firma zajmująca się produkcją i dystrybucją części samochodowych.

MADRYT, 24 stycznia 2022 r. /PRNewswire/ -- Branża części samochodowych potrzebuje firm produkcyjnych i dystrybucyjnych działających na terenie Europy, które mogą zapewnić całkowitą gwarancję i jakość, nie będąc zależnymi od rynku chińskiego. SEINSA Corporation, spółka z siedzibą w Nawarrze (w północnej Hiszpanii) i zakładami produkcyjnymi zarówno w Hiszpanii, jak i w Indiach, kontroluje cały cykl wytwarzania produktu, począwszy od surowców aż po dystrybucję, zwiększając swój eksport w Ameryce i Europie. Aby zapewnić żywotność łańcucha dostaw i możliwie najszybszą obsługę, firma otworzy w Polsce największe centrum zaopatrzeniowo-magazynowe dla branży części samochodowych.

W 2022 roku hiszpańska grupa SEINSA Corporation otworzy w Polsce nowy magazyn na potrzeby dystrybucji produktów w Europie Środkowej. Powstałe centrum magazynowe zwiększy wartość i możliwości handlowe dwóch zakładów produkcyjnych spółki, które mieszczą się w Nawarrze (Hiszpania) i Madras (Indie): „To absolutna rewolucja na rynku dostaw części samochodowych” ‒ wyjaśnia Mikel Azcárate, dyrektor hiszpańskiej firmy założonej pięćdziesiąt lat temu w Nawarrze.

Hiszpania zajmuje czwarte miejsce w europejskim rankingu producentów części samochodowych, a wydajne i w pełni zautomatyzowane fabryki spółki SEINSEA Corporation wyznaczają światowe standardy w branży. Spółka eksportuje 98% swoich produktów do 85 państw na potrzeby 85 marek. Jak wyjaśnia Mikel Azcárate: „Sektor przemysłowy domaga się innowacyjnego produktu wytworzonego lokalnie, tak by mógł on dotrzeć do klienta w możliwie jak najkrótszym czasie, ale i jednocześnie spełniał odpowiednie normy jakości”.

Otwarcie nowego centrum logistycznego w Polsce zapewni firmie przewagę konkurencyjną, sprawiając, że SEINSA stanie się najszybszym dostawcą dzięki skróceniu czasu realizacji zamówienia ze średnio 7 dni do 24-48 godzin. Krótszy czas realizacji dostaw oznacza wzrost obrotów dla SEINSA, ale również i większą rentowność dla klientów – zyskują więc wszyscy.

Mimo niekorzystnych prognoz dla sektora przemysłowego spółce udało się trzykrotnie zwiększyć eksport do Stanów Zjednoczonych i Meksyku. W 2021 r. odnotowała ona przychody na poziomie 32 mln euro, a w 2022 r. zamierza osiągnąć pułap 40 mln.

Źródło: SEINSA Corporation

KONTAKT:

Kenia Ortega Rodríguez

e-mail: kenia@medialunacom.es

tel. (+34) 91 567 01 72

Źródło informacji: PR Newswire

 

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.