Austriacki Isosport przejmuje polskiego specjalistę w dziedzinie tworzyw sztucznych Novo Tech od polskiego funduszu Avallon MBO Fund

2022-07-01, 11:13
- Integracja 145 pracowników w trzech lokalizacjach z Isosport Group;
- Wzmocniona pozycja rynkowa i portfolio produktów.

Eisenstadt, 01.07. 2022 - Isosport specjalizuje się w zindywidualizowanych i innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu tworzyw sztucznych. Siedziba firmy znajduje się w Eisenstadt, w Austrii, gdzie prowadzi również zakład produkcyjny. Drugi zakład produkcyjny znajduje się w Slovenske Konjice, w Słowenii. Isosport jest światowym liderem rynku kompozytów z tworzyw sztucznych dla przemysłu narciarskiego i snowboardowego oraz niezawodnym dostawcą wysokiej jakości produktów w różnych branżach - od ochrony środowiska, przez budownictwo, po motoryzację. Z dniem 30 czerwca 2022 roku Isosport przejął od funduszu Avallon MBO Fund II polską Grupę Novo Tech z trzema lokalizacjami w Polsce, Rumunii i Belgii oraz łącznie 145 pracownikami. Isosport umacnia w ten sposób swoją wiodącą rolę jako lidera rynku i specjalisty w branży. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu.

Novo Tech jest wiodącym producentem wysokiej jakości produktów z tworzyw sztucznych, które znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Produkty firmy obejmują klapy przeciwrozbryzgowe do pojazdów użytkowych, maty wejściowe i drzwiowe, sztuczne nawierzchnie, takie jak trawa i śnieg dla przemysłu sportowego oraz maty do hodowli drobiu. Zakłady produkcyjne znajdują się w Polsce i Rumunii, a dodatkowy punkt sprzedaży w Belgii.

„Nasza strategia wzrostu koncentruje się na dywersyfikacji działalności oraz na znalezieniu i skutecznym zajęciu nisz rynkowych. Nasze innowacyjne rozwiązania są dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Dzięki przejęciu firmy Novo Tech jeszcze bardziej poszerzamy nasze portfolio i zdobywamy nowe rynki - mówi Karl Mad, dyrektor zarządzający Isosport. - Wraz z naszymi 750 pracownikami będziemy w stanie zaoferować naszym klientom jeszcze większą różnorodność produktów” – dodaje.

O Novo Tech Group

Novo Tech jest wiodącym producentem wysokiej jakości wyrobów z tworzyw sztucznych. Grupa prowadzi dwa zakłady produkcyjne w ramach odrębnych podmiotów prawnych: Novo Tech Sp. z o.o. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą (Polska) i Grass Tech S.R.L. z siedzibą w Oradea, (Rumiunia). Zespół sprzedaży grupy z siedzibą w Louvain-La-Neuve w Belgii wspiera zakłady produkcyjne w zakresie ich know-how w sprzedaży.

O Isosport

Isosport jest światowym liderem w dziedzinie materiałów kompozytowych z tworzyw sztucznych dla przemysłu narciarskiego i snowboardowego oraz niezawodnym dostawcą wysokiej jakości folii, płyt typu sandwich, kompozytów włóknistych i strun tenisowych. Jej spółka-córka ISOKON w Słowenii specjalizuje się w produkcji wytłaczanych i prasowanych materiałów termoplastycznych dla różnych gałęzi przemysłu, takich jak przemysł spożywczy, samochodowy i mechaniczny. 600 wykwalifikowanych pracowników firmy wnosi swoje bogate doświadczenie zdobyte w przemyśle narciarskim, aby przekraczać oczekiwania klientów i rozwijać nowe rynki. Jako część prywatnie zarządzanego, międzynarodowego koncernu przemysłowego Constantia Industries AG, produkty Isosport są dystrybuowane na całym świecie.

O Avallon MBO Fund

Avallon MBO Fund jest doświadczonym i wiarygodnym inwestorem w zakresie wykupów menedżerskich. Avallon MBO od 25 lat realizuje wraz z menedżerami inwestycje w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Avallon uczestniczył do tej pory w ponad stu transakcjach, a łączna wartość środków pozyskanych na cele inwestycyjne wyniosła ponad 300 mln euro. W portfelu Avallonu znajduje się sześć innych spółek: Hortimex, Clovin, Norlys, Globema (AVALLON MBO Fund III) oraz Wosana, EDC Expert, Marketplanet (Avallon MBO Fund II).

Więcej informacji: https://www.avallon.pl/en

KONTAKT:

Mira Leodolter

Gaisberg Consulting GmbH

tel. +43 664 88 10 45 81

e-mail: mira.leodolter@gaisberg.eu

Źródło informacji: APA-OTS

Źródło informacji: APA-OTS

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.