Po co sprawdzać nieznane numery?

2022-08-05, 15:05 aktualizacja : 2022-08-05, 15:15
Canva
Canva
Każdy z nas ma chociaż jeden telefon komórkowy, który jest dla niego, prawdopodobnie niczym przedłużenie ręki. Codziennie korzystamy z naszych smartfonów w najróżniejszych celach, jedni do wysyłania wiadomości, słuchania muzyki i oglądania filmów na YouTube, a inni do odpisywania na maile, robienia przelewów i wykonywania połączeń. I to właśnie głównie o tych połączeniach będzie. Każdemu z nas zdarza się odbieranie połączeń z nieznanych numerów, albo, co gorsza, oddzwanianie. Często nie jesteśmy świadomi, że może to doprowadzić do prawdziwej katastrofy.

Niebezpieczne połączenia

Wśród wszystkich połączeń, jakie codziennie otrzymujemy, wiele jest z numerów, które doskonale znamy. Łatwo nam wtedy przychodzi podjęcie decyzji o tym czy odebrać telefon, czy też odrzucić połączenie. Problemem jest, kiedy przeważają numery, które nie są nam znajome. Nieznane numery potrafią być uciążliwe, ale również niebezpieczne. Za nieznanymi numerami potrafią się kryć telemarketerzy, ale również oszuści. O oszustwach telekomunikacyjnych mówi się dużo, ale jeśli nadal ludzie padają ofiarą oszustw, to jednak wciąż za mało. Takie osoby mają bardzo różne sposoby działania, a wykrycie sprawców jest czymś w rodzaju szukania igły w stogu siana. Doskonale potrafią się kryć i maskować, ukrywają się za numerami, które często stają się nieaktywne. Wyświetlają się jako zupełnie inne kontakty, podają się za pracowników banków, policjantów. Wymyślają niestworzone historie, w które naprawdę bardzo łatwo uwierzyć. Nic więc dziwnego, że wiele osób daje się na to złapać. Można jednak ustrzec się przed działaniami oszustów. Rozwiązanie na to jest bardzo proste. Można się przed tym chronić robiąc kilka zaledwie kilkusekundowych kroków. Wystarczy po prostu sprawdzić numer, który do nas dzwoni. Na pewno zadajecie sobie pytanie: jak sprawdzić kto dzwonił? Zobaczcie, jakie to proste.

Sprawdzanie nieznanych numerów

Nie ma nic prostszego niż sprawdzanie nieznanych numerów. Wystarczy wejść na stronę, która jest do tego przeznaczona. Tam za pomocą kilku kliknięć można wyszukać interesujący nas numer. W określone miejsce na stronie przepisuje się numer telefonu, a po wyszukaniu można zobaczyć raport dotyczący tego numeru. Widać tam opinie i oceny innych użytkowników np. jak tutaj na https://infonumer.pl/numer-telefonu/451409800. Internauci zadbali o to, aby były tam oceny i ich opinie, i na tej podstawie możemy podjąć decyzję o tym, jak zachowamy się, kiedy dzwoni do nas taki numer. Nie ma nic prostszego.

Można również zainstalować specjalną aplikację, która już w momencie, gdy ktoś do nas dzwoni, sprawdza, czyj to numer i jakiego rodzaju jest to połączenie - czy będzie dla nas bezpieczne, czy to telemarketer, firma czy jakikolwiek inny numer. Dzięki temu nie musimy robić tego na własną rękę. To takie proste. Tak niewiele potrzeba, by ochronić się przed oszustwem.

Jeśli chcecie poczytać o tym więcej - sprawdź tutaj więcej informacji.

Źródło informacji: infonumer.pl
 

Źródło informacji: infonumer.pl

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.