Polacy szykują się do zimy i masowo wykupują kołdry zimowe

2022-09-20, 13:03 aktualizacja : 2022-09-20, 14:03
Adobe Stock
Adobe Stock
Temperatury spadają i teraz jak nigdy wcześniej potrzebujemy komfortu i ciepła związanego ze snem. Widać, że Polacy w tym roku dużo wcześniej niż zwykle ruszyli do sklepów, aby zaopatrzyć się w zimowe kołdry. Taka kołdra to gwarancja ciepła i zdrowia, ogrzewa nas podczas chłodnych nocy, ale w dalszym ciągu zapewnia zdrową wentylację. Czym warto kierować się podczas zakupu właściwego produktu, który posłuży nam przez długie lata?

„Tylko w pierwszym tygodniu września br. sprzedaliśmy trzy razy więcej kołder (https://posciel.to/koldry)zimowych niż w całym wrześniu 2021” - podsumowuje Małgorzata Zmuda ze sklepu Pościel To. To fenomen na skalę krajową. Jeszcze nigdy wcześniej sprzedaż kołder nie rozpoczęła się tak wcześnie i na tak ogromną skalę. Z pewnością odpowiadają za to bardzo gwałtownie obniżające się w tym roku temperatury. Jesień przyszła wyjątkowo szybko. Polacy obawiają się również tego, że nadchodząca zima będzie wyjątkowo trudna ze względu na wiele innych czynników, do których należą przede wszystkim - rosnące ceny gazu i prądu, a także sytuacja w kraju i za granicą. W ciepłą kołdrę warto więc zaopatrzyć się już dziś.

Dlaczego na zimę najlepsza jest kołdra zimowa?

Spadające temperatury oraz krótsze dni przekładają się na słabsze samopoczucie, obniżoną odporność organizmu i zwiększoną potrzebę wypoczynku. Podczas zimowych miesięcy niezwykle istotny staje się komfortowy sen. A najlepsza jego jakość osiągana jest wtedy, gdy odczuwamy upragnione ciepło. To właśnie wtedy sprawdzają się wysokiej jakości kołdry zimowe. Dzięki takiej kołdrze możemy odrobinę zmniejszyć ogrzewanie na noc. Takie rozwiązanie jest zdrowsze i bardziej ekonomiczne.

Jakie wypełnienie kołdry zimowej najlepiej wybrać?

Kołdra puchowa już od dawien dawna uważana jest za najcieplejszą. Najwyższej jakości puch gęsi to produkt luksusowy, a kołdry puchowe na zimę doskonale grzeją nawet w najchłodniejsze noce, pozwalając oddychać naszej skórze i odprowadzając nadmiar potu i wilgoci. Takie wypełnienie jest w 100% naturalne i ekologiczne. Równie popularne są kołdry z pierza. Są nieco cięższe od tych puchowych i posiadają niższe właściwości termoizolacyjne. Natomiast kołdry wełniane, do których runo pozyskiwane jest z różnych gatunków zwierząt, najczęściej odmian owiec i wielbłądów, są przede wszystkim ciepłe, sprężyste, oddychające i hipoalergiczne. Wyjątkowo luksusowym gatunkiem wypełnień wełnianych jest kaszmir. Dzięki niemu kołdra zimowa świetnie izoluje ciepło, ale przy tym jest lekka i przyjemna w dotyku. Innym rodzajem wypełnienia kołdry zimowej może być włókno poliestrowe. Spiralnie skręcone włókna posiadają wewnętrzne kanaliki powietrzne, dzięki którym kołdra zimowa jest lekka, elastyczna, antystatyczna, a przy tym dobrze izoluje ciepło. Kołdry ciepłe z włóknem poliestrowym doskonale nadają się do domów alergików.

Pokrycie kołdry na zimę - jakie najlepiej wybrać?

Wiemy już, jakie są rodzaje wypełnienia, natomiast jeśli chodzi o pokrycie, warto postawić na przyjemne w dotyku, miękkie i ciepłe materiały, takie jak:

- bawełna, której pochodzenie jest naturalne. Nieprzeciętna właściwość bawełny to jej dobra wentylacja, dzięki której nie musimy obawiać się pocenia w łóżku. Do pokryć bawełnianych stosowane są przeróżne sploty tkanin, m.in. luksusowy jedwab, adamaszek, batyst czy satyna. Tego rodzaju pokrycia są odpowiednie dla osób uczulonych na kurz oraz roztocza;

- pokrycie bawełniano-poliestrowe to z kolei tańsze rozwiązanie, jednak również bardzo komfortowe i wytrzymałe. Zwykle w tego typu mieszankach występuje również wyjątkowo elastyczna i miła w dotyku tkanina frotte;

- pokrycie z mikrofibry - niezwykle trwałe i szybkoschnące rozwiązanie;

- pokrycie bambusowe - coraz popularniejsze, często łączone z bawełną. Włókno bambusowe słynie ze swoich właściwości antybakteryjnych. Dzięki temu kołdra na zimę zachowuje właściwą higienę w sypialni. Chętnie korzystają z niej osoby cierpiące na alergię lub astmę.

Kiedy zmienić kołdrę?

Jeśli temperatura powietrza w naszym domu spada w nocy poniżej 20 stopni Celsjusza, to sygnał, że czas kupić kołdrę zimową. Taka kołdra to gwarancja ciepła podczas chłodnych nocy. Nie ma więc na co czekać, ostatnie chłodne dni dają się nam już mocno we znaki, a kołdry wyprzedają się niezwykle szybko. Warto więc już dziś zainwestować w kołdrę, która zagwarantuje nam ciepło i komfort podczas długich, zimowych miesięcy. Dzięki takiej kołdrze nie będziemy musieli używać dodatkowego koca czy narzuty. Dodatkowo kołdry zimowe w domu pozwolą ekonomiczniej zarządzać ogrzewaniem. Można będzie zmniejszyć jego natężenie na noc.

Więcej na https://posciel.to/

Źródło informacji: Pościel To

 

Źródło informacji: Pościel To

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.