Nagroda dla prezes Angelini Pharma

2023-02-02, 15:17 aktualizacja : 2023-02-02, 15:56
Angelini Pharma Polska
Angelini Pharma Polska
Agnieszka Leszczyńska, prezes Angelini Pharma Polska, otrzymała nagrodę specjalną w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia. Wyróżnienie przyznano za aktywności w obszarze wspierania lekarzy i specjalistów, zwłaszcza psychiatrii i neurologii.

Nagrody w Konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny” przyznano po raz 22. Organizatorem wydarzenia były Wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

„Jestem bardzo dumna z wyróżnienia, które przypadło Angelini Pharma Polska. Dla całego naszego zespołu wprowadzanie na rynek nowoczesnych terapii to nie tylko: współpraca z ekspertami medycznymi w danej dziedzinie - szerzenie wiedzy o skuteczności i działaniu leku, ubieganie się o refundację - by zapewnić chorym dostęp do leku, ale przede wszystkim dialog z pacjentem” - mówi Agnieszka Leszczyńska, prezes zarządu Angelini Pharma Polska.

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które w ostatnim roku szczególnie wyróżniły się w polskiej medycynie. Agnieszka Leszczyńska została doceniona za aktywności w obszarze wspierania nowoczesnych terapii oraz lekarzy i specjalistów z dziedziny psychiatrii i neurologii.

„Staramy się budować świadomość, że przy nowoczesnym leczeniu chory może prowadzić takie samo życie jak człowiek zdrowy (założyć rodzinę, być aktywnym zawodowo i społecznie), destygmatyzować choroby (szczególnie te psychiczne czy neurologiczne), zachęcać pacjenta do aktywnego udziału w życiu. Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały zauważone” - dodaje prezes Angelini Pharma.

W konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny” wyróżniono w sumie 30 osób w 10 kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się zarówno przedstawiciele placówek medycznych publicznych i prywatnych (w kategorii menadżer), jak i liderzy w zakresie poszczególnych dziedzin (innowacyjny szpital, zdrowie publiczne, działalność charytatywna, media i public relations).

Osobowością Roku w Medycynie został dr. n. med. Andrzej Mądrala, członek rady Pracodawców RP, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Centrum Medycznego Mavit. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.