I edycja Warszawskiego Festiwalu Nauk Inżynieryjnych z UTH już 30 i 31 marca 2023

2023-03-20, 10:18 aktualizacja : 2023-03-20, 10:21
Uczelnia Techniczno-Handlowa (1)
Uczelnia Techniczno-Handlowa (1)
30 marca rusza I edycja Warszawskiego Festiwalu Nauk Inżynieryjnych z UTH, który jest adresowany do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych zastanawiających się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia i zainteresowanych naukami ścisłymi.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli poznać narzędzia i metodologię niezbędną w rozwiązywaniu problemów inżynieryjnych. Dla kandydatów stojących przed wyborem uczelni i potencjalnego kierunku dalszego kształcenia to możliwość zdobycia cennej wiedzy, poznania struktury i oferty uczelni.

Organizatorem Festiwalu jest Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Partnerami wydarzenia są, między innymi: PKP Intercity, Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Grupa Bemo Motors.

Program Warszawskiego Festiwalu Nauk Inżynieryjnych z UTH

Wydarzenie ma charakter hybrydowy. 30 marca w programie zostały przewidziane wykłady online dostępne na YouTube. 31 marca organizator zaprasza wszystkich zainteresowanych na Kampus Jagiellońska Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie, gdzie będą czekać doświadczenia oraz eksperymenty w laboratoriach naukowych, wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, pokazy, stoiska firm i ośrodków badawczych współpracujących z Uczelnią Techniczno-Handlową. Spotkanie zostało podzielone na 5 bloków tematycznych:

• Budownictwo,

• Architektura wnętrz,

• Transport (samochodowy, kolejowy, lotniczy),

• Logistyka,

• Informatyka.

Główną atrakcją wydarzenia będzie pokaz bezzałogowych statków powietrznych, który odbędzie się 31 marca w godzinach 11:00-14:00. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, między innymi z fotografii, malarstwa, prototypowania 3d”.

Jak wziąć udział w Festiwalu?

Udział w Warszawskim Festiwalu Nauk Inżynieryjnych z UTH jest bezpłatny. Nie obowiązuje rejestracja. Aby wziąć udział, należy znaleźć odpowiednią transmisję na YouTube lub pojawić się w Kampusie Jagiellońska i naocznie przekonać się, jak fascynujące są nauki inżynieryjne.

Lista wszystkich wykładów znajduje się pod adresem: https://www.uth.edu.pl/aktualnosci/warszawski-festiwal-nauk-inzynieryjnych-z-uth 

Źródło informacji: Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej

Źródło informacji: Uczelnia Techniczno-Handlowa im H. Chodkowskiej w Warszawie

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.