PKO Bank Polski zwycięzcą XVI Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich

2023-03-23, 16:01
PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w XVI edycji Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Na pozycję lidera zestawienia PKO BP awansował z drugiego miejsca, które zajął w ubiegłym roku.

Podstawą rankingu jest badanie ankietowe wśród firm zrzeszonych w PZFD. We współpracy z PKO Bankiem Polskim ankietowani docenili przede wszystkim korzystne warunki w zakresie finansowania oraz obsługi inwestycji deweloperskich. Pod uwagę brane były także takie kryteria, jak: szybkość podejmowania decyzji, wysoka kultura organizacji oraz skuteczna budowa partnerskich relacji na linii bank-deweloper.

„Zwycięstwo w Rankingu Banków PZFD to wyjątkowe wyróżnienie, które świadczy o zaufaniu jakim darzą nas klienci realizujący inwestycje budowlane. Jesteśmy dla deweloperów pewnym i elastycznym partnerem w biznesie, który reaguje na zmiany otoczenia oraz potrzeby klientów, oferując przy tym atrakcyjne warunki finansowania i zapewniając kompleksową obsługę” - mówi Andrzej Kopyrski, wiceprezes zarządu PKO BP.

Jak zaznaczył bycie liderem to jednocześnie motywacja do dalszej pracy nad rozwojem produktów i usług dedykowanych tej szczególnej grupie klientów oraz utrzymania najwyższych standardów, które pozwolą PKO BP tryumfować również w kolejnych edycjach. „Na efektywność współpracy z deweloperami oczywiście wpływają pracownicy banku, którym dziękuję za zaangażowanie” - podkreśla Kopyrski.

Celem Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich jest wyróżnienie tych banków, które prezentują w swym działaniu dobre praktyki rynkowe i partnerskie podejście do współpracy z deweloperami. Firmy zrzeszone w Związku oceniają m.in. zadowolenie ze współpracy z danym bankiem oraz warunki bankowe, na których pobierają finansowanie dla realizacji inwestycji.

Wartość aktywów PKO BP wynosi 431 mld zł. W roku 2022 bank wypracował 3,3 mld zł zysku netto. Obsługuje 11,7 mln klientów. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów rynku, osiąga najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Stale rozwija narzędzia cyfrowe, w tym aplikację IKO, z której aktywnie korzysta 7,3 mln klientów.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.