Jaka biżuteria: złota czy srebrna?

2023-03-29, 14:11 aktualizacja : 2023-03-29, 14:28
Adobe Stock
Adobe Stock
Biżuteria złota, a może srebrna? Która z nich jest lepsza - i czy w ogóle któraś jest? Złoto i srebro to najpopularniejsze kruszce, znane od wielu lat. Wytwarza się z nich nie tylko ozdoby, ale też przedmioty codziennego użytku, jak np. sztućce, które uważane są za towar szczególnie drogi i luksusowy.

Prawie każda kobieta posiada w swojej szkatułce biżuterię ze złota i srebra. Są to najpopularniejsze kruszce, z których od tysięcy lat wykonuje się ozdoby. Są też dużo warte, niektórzy nawet kupują taką biżuterię jako inwestycję. Bo o ile wartość pieniądza się zmienia, może maleć, to jednak srebrna bądź złota biżuteria będzie z biegiem czasu coraz droższa.

Komu pasuje złota biżuteria?

Biżuterię warto dobierać do typu urody. Złoto jest takim kruszcem, że dodaje uroku każdej kobiecie. Najlepiej wygląda jednak w przypadku pań o ciepłym typie urody, które charakteryzują się jasną karnacją, brązowymi włosami.

Ciepły typ urody sprawia, że złoto jest najbardziej widoczne, dzięki czemu pięknie się prezentuje.

Warto jednak wiedzieć, że jest to metal szlachetny, który, de facto, pasuje do wszystkich kobiet. Łańcuszki, kolczyki, pierścionki ze złota, wysadzane diamentami są uznawane za najpopularniejsze i najbardziej pożądane ozdoby wśród pań.

Kto powinien nosić srebrną biżuterię?

Biżuteria srebrna zachwyca swoją delikatnością i subtelną elegancją. Po takie dodatki często sięgają kobiety, które uwielbiają klasę i minimalizm. Aczkolwiek takie ozdoby nie muszą być skromne, na ważne wyjścia warto zakładać kolczyki, czy wisiorki wzbogacone kolorowymi kamieniami szlachetnymi.

Srebrna biżuteria pasuje do pań o chłodnym typie urody, czyli tych, które mają subtelną, oliwkową cerę i popielate bądź jasnobrązowe włosy. Na takim tle srebrna biżuteria będzie pięknie wyeksponowana.

Do pań wyróżniających się chłodnym typem urody pasuje też białe złoto.

Czy można łączyć złoto i srebro? Jak nosić taką biżuterię?

Dawniej byłoby to nie do pomyślenia, by łączyć ze sobą złotą i srebrną biżuterię. Dziś tworzone są kolczyki, pierścionki, bransoletki, które wykonane są z obu tych kruszców. Coraz większą popularnością cieszą się też obrączki wykonane ze złota i srebra lub żółtego i białego złota (gdzie to drugie wizualnie do złudzenia przypomina srebro).

Można też łączyć biżuterię wykonaną z różnych kruszców. Aby ten duet był naprawdę dobry i świetnie się prezentował, musi być dobrany do stylizacji. Ubrania powinny być stonowane, wówczas będą doskonałym tłem dla takiej kompozycji. Chcąc łączyć srebro i żółte lub różowe złoto, należy pamiętać, by wybierać ozdoby, które mają podobny styl. Wówczas całość będzie wyglądała ciekawie i zarazem harmonijnie.

Biżuteria jako inwestycja?

Biżuteria może być doskonałą inwestycją. Można mieć pewność, że się na niej nie straci, bo cena kruszców raczej nie spadnie, a wręcz przeciwnie. Warto pamiętać, że ani złota, ani srebra nie da się wyprodukować sztucznie w laboratorium. W związku z tym, że złoża są ograniczone, kruszce będą zyskiwać na wartości, będzie ich z biegiem lat po prostu coraz mniej.

Lepszą inwestycją jest biżuteria złota, która jest znacznie droższa niż srebro. Najcenniejsze będą ozdoby wykonane z wysokiej próby złota, czyli z najmniejszą domieszką innych metali. Taką biżuterię można znaleźć, m.in. w Lilou
(https://lilou.pl/).

Na aukcjach i licytacjach najwyższe stawki osiągają unikalne modele biżuterii, więc warto poszukać właśnie takich ozdób, na których w przyszłości można zarobić.

Więcej na: https://lilou.pl/

Źródło informacji: Lilou

Źródło informacji: Lilou

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.