Organizacja Boao Forum for Asia wkracza do sektora opieki zdrowotnej

2023-03-31, 09:21
Międzynarodowa Pilotażowa Strefa Turystyki Medycznej Boao Lecheng w Porcie Wolnego Handlu Hajnan wspiera chińską branżę medyczną w ekspansji na rynki globalne.

QIONGHAI, Chiny, 31 marca 2023 r. /PRNewswire/ -- Boao, nadmorski kurort i ośrodek konferencyjny na wybrzeżu Morza Południowochińskiego po raz kolejny przyciągnął uwagę całego świata. Międzynarodowa Pilotażowa Strefa Turystyki Medycznej Boao Lecheng w Porcie Wolnego Handlu Hajnan, powszechnie znana pod nazwą Boao Hope City (Miasto Nadziei Boao), stała się ważną drogą służącą wprowadzeniu innowacyjnych farmaceutyków i wyrobów medycznych do Chin. Pierwsza i jedyna w kraju specjalna strefa medyczna i dynamicznie rozwijający się międzynarodowy park medyczny, Boao Hope City, znajduje się po obu brzegach rzeki Wanquan, pomiędzy śródmiejskim obszarem Jiaji i główną siedzibą organizacji Boao Forum for Asia (BFA) w Qionghai, w prowincji Hajnan.

Międzynarodowa mieszanka 25 publicznych i prywatnych instytucji medycznych już rozpoczęła swoją działalność na terenie strefy. Kolejne 20 obiektów znajduje się w budowie lub jest w trakcie planowania. Strefa ustanowiła partnerstwa z blisko 80 producentami farmaceutyków i wyrobów medycznych z 16 krajów i regionów całego świata, przy czym zatwierdzono ponad 300 dopuszczonych do obrotu leków i urządzeń na ważne potrzeby kliniczne. Dzięki preferencyjnej polityce i usprawnionemu procesowi zatwierdzania najnowocześniejszych technologii medycznych, farmaceutyków i urządzeń medycznych z całego świata, strefa pilotażowa przyciąga coraz większą liczbę czołowych podmiotów medycznych. Plany ubezpieczenia zdrowotnego strefy przyniosły korzyści ponad 31 milionom mieszkańców 21 prowincji i gmin w Chinach. Badania mające swoje przełożenie w świecie rzeczywistym przyspieszyły rejestrację dopuszczonych do obrotu leków i urządzeń medycznych w Chinach. Pilotażowa strefa przygotowuje grunt pod przełomową ścieżkę ku dobremu zdrowiu dla wszystkich.

Boao Hope City od samego początku angażuje się w kilka przełomowych inicjatyw. Strefa współpracuje z międzynarodowymi firmami i stowarzyszeniami farmaceutycznymi w celu organizacji szerokiej gamy naukowych konferencji medycznych i sympozjów każdego roku i zapewnia platformę międzynarodowej wymiany akademickiej w obszarze medycyny i opieki zdrowotnej w BFA, ugruntowując swoją pozycję jako kluczowy portal do otwarcia chińskiej branży medycznej na resztę świata.

Źródło: Hainan Boao Lecheng International Medical Tourism Pilot Zone Administration

KONTAKT:
Pani He
e-mail: heying@lecityhn.com 

Źródło informacji: PR Newswire

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.