Arjowiggins przedstawia nowy wzornik papierów ozdobnych, umożliwiający łączenie kolorów z różnych kolekcji

2021-02-23, 09:07 aktualizacja : 2021-02-23, 09:15
PR Newswire/Arjowiggins
PR Newswire/Arjowiggins

PARYŻ, 23 lutego 2021 r. /PRNewswire/ -- Arjowiggins przedstawił innowacyjne narzędzie, które ułatwi projektantom i grafikom łączenie produktów wchodzących w skład dwóch wzajemnie uzupełniających się kolekcji papierów ozdobnych: Keaykolour i Curious Metallics.

Nowy wzornik odzwierciedla ogromne doświadczenie firmy Arjowiggins w dziedzinie tworzenia, kreowania i łączenia barw, a także jej ugruntowaną pozycję w zakresie wyznaczania „międzynarodowych standardów kolorystycznych" papierów ozdobnych.

Nowe narzędzie dostępne jest jako zestaw dwóch wzorników. Prezentują one szeroką gamę dostępnych kolorów w obu kolekcjach oraz ich wzajemne uzupełnianie się. Otwierają one również nowe możliwości ich swobodnego doboru w ramach różnych struktur i powierzchni papieru.

W zestawie znajdują się dwa wzorniki papierów: Keaykolour i Curious Metallics. Każdy zawiera luźne próbki papierów we wszystkich kolorach z obu kolekcji. Zaprojektowane są one w kształcie pudełka z okienkiem pozwalającym użytkownikowi wymieniać górny arkusz tak, aby mógł sprawdzić różne kombinacje kolorów. Każdego z nich można również używać oddzielnie.

Dziesięć par kart zadrukowano stosując jednakowe projekty graficzne, lecz różne techniki druku. Praktyczny format A6, pojedyncze próbki papieru oraz okienko umożliwiające porównywanie, pozwalają klientom odkrywać unikalne harmonie i połączenia barw, uwypuklając zalety obu kolekcji.

Jose-Anne d'Auvergne, dyrektor ds. marketingu w Arjowiggins, podkreśla: „Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i pragniemy na nie opowiadać. Dlatego stworzyliśmy praktyczną i interaktywną alternatywę dla tradycyjnych wzorników w formie książkowej. Kolorystyka pozostaje jednym z kluczowych atrybutów każdego kreatywnego projektu i często jest pierwszym kryterium wyboru danego papieru na potrzeby wydruku czy projektu graficznego".

„Nowe narzędzie pozwoli klientom inaczej spojrzeć na naszą gamę papierów i kartonów ozdobnych oraz stworzyć nowe i nieoczekiwane połączenia, o których być może nie pomyśleliby przy korzystaniu z tradycyjnych wzorników. Nowe narzędzie jest również bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż zużyto w nim mniejszą ilość papieru".

Keaykolour to kolekcja naturalnych papierów i kartonów o niepowtarzalnej fakturze i wysokiej sztywności, dostępnych w 48 kolorach, z których część wykonano w 100% z surowców wtórnych. Curious Metallics to z kolei produkty o metalizowanym połysku, dostępne w ośmiu rodzinach kolorów, począwszy od stonowanych i naturalnych barw, a skończywszy na bardziej współczesnej kolorystyce.

Nowe wzorniki pozwalające łączyć i porównywać kolory dostępne są u naszego dystrybutora – w firmie Antalis Poland. Klienci mogą dzielić się swoimi ulubionymi połączeniami kolorów na Instagramie (@arjocreatives) i Twitterze (@arjopapers) z pomocą hashtagu #myarjomixandmatch.

Arjowiggins jest jednym z czołowych producentów papierów i kartonów ozdobnych na świecie. Firma posiada ponad 320-letnie doświadczenie, a jej misją jest niezmiennie wyznaczanie międzynarodowych standardów w branży.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.arjowigginscreativepapers.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1430795/Arjowiggins.jpg 

Źródło: Arjowiggins

KONTAKT:

Dalsze informacje dla mediów:

Monira Matin

tel. 07753 135691

e-mail: monira.matin@whistlepr.co.uk 

Źródło informacji: PR Newswire

UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.