Oryginalne treści STEAM od Da Vinci

2021-09-24, 11:26 aktualizacja : 2021-09-24, 11:27
Da Vinci
Da Vinci

BERLIN, 24 września 2021 r. /PRNewswire/ -- Świeża porcja materiałów do nauki na dobry start roku szkolnego. W ramach rozszerzonej strategii tworzenia treści opartych na metodzie STEAM, rodzice mogą przyczynić się do lepszego rozwoju swoich dzieci dzięki dwóm nowym seriom Da Vinci i ponad dwudziestu grom matematycznym zweryfikowanym przez Laboratorium Play2Prevent Uniwersytetu Yale.

Da Vinci Media pomaga rodzicom i nauczycielom znajdować odpowiednie dla wieku, inspirujące treści dla dzieci, które są świetnym sposobem na naukę. Istotą metodologii STEAM, która jest rewolucyjnym sposobem uczenia się i nauczania, jest skupienie na zjawiskach i wiedzy wielopoziomowej, zamiast podziału na przedmioty. Struktura edukacyjna STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka/rzemiosło/projektowanie i matematyka) została przygotowana tak, aby nauka odbywała się poprzez zabawę.

Treści Da Vinci Media już wcześniej silnie skupiały się na metodologii STEAM, ale w odnowionej strategii tworzenia treści zajmie ona kluczowe miejsce. Wśród nowych produkcji znalazły się programy: „Cuda spod palca w laboratorium”, który uczy dzieci robienia działających rzeczy z codziennych przedmiotów i jednocześnie przekazuje wiedzę naukową oraz „Gniotek i elektryczność”, zawierający dużą porcję wiedzy o elektryczności. Obwody, napięcie, elektrony: proste i fajne eksperymenty wykonywane w każdym odcinku z pomocą oryginalnej postaci, klarownie objaśniają ten skomplikowany temat i pozwalają zobaczyć z bliska magiczną atmosferę świata elektryczności.

Rozszerzona strategia tworzenia treści obejmuje również 21 nowych gier wspomagających rozwijanie umiejętności matematycznych, które zostały niedawno ocenione jako skuteczne materiały edukacyjne przez Laboratorium Play2Prevent Uniwersytetu Yale. Każda gra służy do rozwijania innych umiejętności matematycznych i jest dostępna w aplikacji edukacyjnej Da Vinci Kids.

„Skuteczna nauka, eksperymentowanie, zabawa, badania, refleksja i ciekawość to kluczowe cechy filozofii Da Vinci. Nasze treści pomagają rozwijać twórcze i krytyczne myślenie, otwartość, umiejętność rozwiązywania problemów i inteligencję społeczną – mówi Aleksandra Sergiel, dyrektor Da Vinci Media w Polsce. - Dzięki naszym nowym produkcjom oryginalnym, zachęcimy dzieci do zainteresowania się tematami z zakresu STEAM. Nasze treści angażują dzieci, które spędzają z nimi czas w sposób wartościowy i zdobywają wiedzę, którą można zastosować w życiu” – dodaje.

Kanał telewizyjny Da Vinci jest nadawany w Polsce na platformach Polsat Box – kanał 170, CANAL+ – kanał 220, UPC – kanał 614 lub 674, Vectra – kanał 402, Toya – kanał 510, Netia – kanał 39, Inea – kanał 668 i wielu innych. Starannie dobrane programy i produkcje oryginalne Da Vinci TV można zobaczyć także w aplikacji mobilnej Da Vinci Kids dostępnej w sklepach z aplikacjami.

Źródło: Azoomee / Da Vinci

KONTAKT:

Aleksandra Sergiel

e-mail: aleksandra.sergiel@azoomee.com

tel. +48 792 074 797

Źródło informacji: PR Newswire

 

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.