Polski PGS Software dołącza do holenderskiej Xebia Group

2021-10-07, 09:05 aktualizacja : 2021-10-07, 09:09
Fot. PGS Software - Wojciech Gurgul, prezes PGS Software
Fot. PGS Software - Wojciech Gurgul, prezes PGS Software
Jeden z największych polskich software house’ów, PGS Software, dołączył do globalnej grupy kapitałowej Xebia Group. W Zarządzie Xebia Group zasiadł Wojciech Gurgul, który pozostanie także na stanowisku prezesa PGS Software. Firmy zakładają zachowanie dużej niezależności operacyjnej i bliską współpracę w zakresie dostarczania wyspecjalizowanych usług technologicznych i doradztwa IT.

Dołączenie do Xebia Group jest elementem strategii rozwoju PGS Software: spółka szukała partnera, który umożliwi wzmocnienie jej obecności na rynkach międzynarodowych i zapewni dostęp do projektów o większej skali.

„Patrzymy na rozwój PGS Software w dłuższej perspektywie. Partnerstwo z Xebia jest najlepszym sposobem na utrzymanie wzrostu nie tylko w czasie trwającego obecnie boomu w sektorze IT, ale także po nim”- komentuje Wojciech Gurgul, prezes PGS Software. - Nasz partner prowadzi działalność na całym świecie i współpracuje z największymi przedsiębiorstwami. Dla nas oznacza to uczestnictwo w globalnych, najbardziej innowacyjnych i ambitnych technologicznie projektach odzwierciedlających nasz potencjał”.

W sierpniu tego roku, w porozumieniu z zarządem PGS Software, Xebia Consultancy Services wezwała akcjonariuszy notowanej na GPW spółki do sprzedaży akcji. Transakcja wykupu zakończyła się 4 października. Przyłączenie do Xebia Group nie pociąga za sobą bezpośrednich zmian w funkcjonowaniu PGS Software, firma zachowa bowiem dużą niezależność.

Współpraca z doświadczoną międzynarodową firmą konsultingową Xebia to odpowiedź na ambicje zespołu PGS Software i chęć zapewnienia możliwości dalszego rozwoju dla pracowników. To również pogłębienie specjalizacji w obszarze rozwiązań chmurowych i doradztwa w projektach transformacji cyfrowej.

„Naszym pierwszym krokiem będzie po prostu konsekwentna kontynuacja tego, co robiliśmy do tej pory - tłumaczy Wojciech Gurgul. - Od początku tego roku nasze szeregi zasiliło już ponad 320 osób i zamierzamy nadal zwiększać zatrudnienie. Zakładamy, że dzięki partnerstwu z Xebia będzie nam łatwiej zachęcić do współpracy inżynierów i programistów, którym zależy na udziale w rozwojowych projektach międzynarodowych”.

W okresie 2015-2020 przychód netto PGS Software rósł średnio o 23% rocznie, a drugi kwartał tego roku spółka zakończyła przychodem o 49% wyższym niż w analogicznym okresie 2020. Od początku bieżącego roku zatrudnienie w spółce rosło średnio o 30 osób miesięcznie i obecnie pracuje dla niej już blisko 820 programistów, testerów, analityków biznesowych, delivery managerów, DevOpsów i designerów.

Razem Xebia i PGS Software zatrudniają 3100 pracowników i są obecne w czternastu krajach.

„Chcemy wspólnie zbudować szerokie portfolio usług IT: konsultingu, realizacji projektu oraz jego utrzymaniu i rozwoju - mówi Wojciech Gurgul. - Oprócz komplementarności obszarów działania mamy także podobne kultury organizacyjne: łączy nas koncentracja na rozwoju pracowników oraz wymianie wiedzy. Nasze organizacje świetnie do siebie pasują”.

O PGS Software

PGS Software jest jednym z największych w Polsce dostawców oprogramowania oraz usług informatycznych dla firm z całego świata z sektorów: ubezpieczeniowego, finansowego i inwestycyjnego, mobile health, sprzedaży detalicznej oraz produkcji. Specjalizuje się w projektach chmurowych - konsultingu, wdrażaniu natywnych rozwiązań chmurowych, modernizacji aplikacji oraz migracji do chmury.

Firma tworzy również aplikacje mobilne i webowe i świadczy usługi z zakresu analizy biznesowej, designu, UX, UI oraz QA.

PGS Software ma na koncie ponad 3000 ukończonych projektów, a w biurach w Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku, Frankfurcie i Londynie zatrudnia już blisko 820 specjalistów. Firma ma status Premier Consulting Partner Amazon Web Services, Google Cloud Platform Partner i Microsoft Gold Partner.

Więcej na www.pgs-soft.com.

O Xebia Group

Xebia od 20 lat świadczy usługi doradztwa w zakresie transformacji cyfrowej. Specjalizuje się w adopcji technologii chmurowych i migracji do chmury, wykorzystania danych, sztucznej inteligencji, DevOps i wytwarzaniu oprogramowania.

Xebia pomaga 250 największym firmom na świecie wprowadzać innowacje, wdrażać najnowsze technologie i najlepsze modele biznesowe. Xebia z powodzeniem wprowadziła na rynek marki i produkty jak GoDataDriven, Binx, Xpirit, Qxperts, Stackstate, Instruqt i Xebia Academy oraz połączyła siły z takimi markami jak Appcino, coMakeIt, g-company i Oblivion.

Xebia zatrudnia 2300 pracowników. Ma swoją siedzibę w Holandii oraz biura w Australii, Belgii, Kanadzie, Dubaju, Niemczech, Indiach, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie.

KONTAKT:

PGS Software

Iga Zacher-Czempa

e-mail: izacher@pgs-soft.com

tel. 516 062 728

Źródło informacji: PGS Software

 

Źródło informacji: PGS Software

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.