Іран заявив про атаку на бази США в Кувейті та Бахрейні
Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) заявив у неділю, що розпочав ракетні та безпілотні удари по американських військових базах у Кувейті та Бахрейні у відповідь на атаки США по Ірану. У КВІР також пригрозили "безжальною відповіддю" в разі нових американських ударів.
Командування військово-морських сил КВІР заявило, що американські бази в регіоні найближчими днями переживатимуть "пекло", повідомляє агентство Reuters.
"Будь-яка ворожа агресія, під будь-яким приводом, навіть проти незначних цілей (...) зустріне безжальну відповідь", – попередило іранське формування.
У КВІР стверджують, що знищили "8 важливих об’єктів інфраструктури" на американських військових базах у Кувейті та Бахрейні. Раніше в неділю влада Кувейту повідомила про ворожий напад з використанням дронів та ракет на цю країну, а влада Бахрейну – про оголошення протиповітряної тривоги.
У суботу американські збройні сили оголосили, що здійснили чергові удари по Ірану у відповідь на "триваючу іранську агресію проти торгового судноплавства". Днем раніше США повідомили про удари по Ірану у відповідь на обстріл торгового судна.
Іранська атака на судно, яка сталася у четвер, стала першим подібним інцидентом з моменту укладення між США та Іраном 60-денної угоди про перемир’я. Згідно з нею, Тегеран має вжити всіх можливих заходів для забезпечення безпечного судноплавства торгових суден в обмін на скасування американської блокади його портів.
Іранський Корпус вартових ісламської революції оголосив у четвер, що судна мають пропливати через протоку виключно визначеними Іраном маршрутами, і попередив, що вживатиме заходів щодо суден, які не підкоряться цим інструкціям. (PAP)
Опр. Roman Havryshchak
hav/