У Зеленій Ґурі затримали українця за погрози на адресу Навроцького
36-річному громадянину України, який, за даними слідства, погрожував смертю президенту Польщі Каролю Навроцькому, висунули обвинувачення, повідомила прокуратура в Зеленій Ґурі. Через ризик втечі або приховування доказів слідчі клопочуть про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді арешту.
Як повідомила PAP молодша аспірантка поліції Анна Баран з міського управління поліції в Зеленій Ґурі, погрози на адресу президента Польщі пролунали під час розмови на одному з інтернет-каналів. 36-річний українець спілкувався з невстановленою особою. Під час оприлюдненої в інтернеті розмови пролунали слова, які поліцейські кваліфікували як погрози позбавити життя президента Республіки Польща.
"Слідчі з Міського управління поліції в Зеленій Ґурі затримали чоловіка, який висловлював погрози на адресу президента Республіки Польща", – повідомила в суботу PAP правоохоронниця та підтвердила, що затриманим є 36-річний громадянин України.
Як повідомила PAP речниця Окружної прокуратури в Зеленій Ґурі прокурорка Ева Антонович, 36-річному громадянину України висунуто звинувачення за статтями 226 та 190 Кримінального кодексу, які стосуються образи конституційного органу Республіки Польща та погроз, що караються законом. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.
"Чоловік не має постійної реєстрації, а його посвідка на проживання втратила чинність. Його затримали на роботі. Питання про те, чи перебував він у Польщі нелегально, ще з’ясовується. Це рання стадія розслідування", – сказала вона.
Прокурорка Антонович додала, що розслідування у цій справі ведуть поліцейські, а підозрюваного в суботу допитала прокурорка. "Буде подано клопотання про застосування до нього попереднього ув’язнення через побоювання втечі та фальсифікації доказів", – повідомила вона. (PAP)
Опр. Roman Havryshchak
hav/