O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Co z drugą debatą prezydencką w USA? Definitywne stanowisko Trumpa

Donald Trump definitywnie wykluczył w środę możliwość kolejnej debaty z Kamalą Harris, jego demokratyczną rywalką w zbliżających się wyborach prezydenckich uzasadniając to tym, że "nie różni się ona niczym od Joe Bidena".

Donald Trump. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Donald Trump. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO

"Nie będzie powtórki!" - napisał Trump na swojej platformie Truth Social odnosząc się do propozycji telewizji CNNi Fox News zorganizowania drugiej takiej debaty. "Kamala jasno zadeklarowała wczoraj, że nie uczyni niczego co by ją odróżniło od Joe Bidena, nie ma więc powodu do debaty" - dodał.

Republikański kandydat do Białego Domu podał równie jako powody swoje odmowy, że debatował i - jego zdaniem - wygrał już z Harris 10 września oraz,że "jest już zbyt późno na debaty bo głosowanie już się rozpoczęło".

Agencja Associated Press przypomina, że w wywiadzie dla telewizji ABC w ub. wtorek Harris w odpowiedzi na pytanie jaką decyzję podjętą przez Bidena podjęłaby inaczej, odpowiedziała, że "nic nie przychodzi jej do głowy".

AP zaznacza, że wykazanie czym ewentualna prezydentura Harris różniłaby się od prezydentury Bidena, jest wciąż jej coraz pilniejszym zadaniem. (PAP)

jm/kgr/

Zobacz także

  • Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL
    Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL

    Trump kolejny raz skrytykował państwa NATO: nie zrobiły absolutnie nic

  • Premier Izraela Benjamin Netanjahu. Fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL
    Premier Izraela Benjamin Netanjahu. Fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL

    Netanjahu: Trump widzi szansę na porozumienie z Iranem

  • Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas. Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS
    Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas. Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS

    Trump wstrzymuje ataki na irańskie elektrownie. Kallas mówi o „pozytywnym sygnale”

  • Statki cieśnienie Ormuz, fot. PAP/EPA/ALI HAIDER
    Statki cieśnienie Ormuz, fot. PAP/EPA/ALI HAIDER

    Trump o państwach NATO: to tchórze, operacja w Ormuzie byłaby bardzo prosta

Serwisy ogólnodostępne PAP