O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Jest oświadczenie Ławrowa do Rubio. Chodzi o gotowość do rozmów

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył amerykańskiemu sekretarzowi stanu Marco Rubio, że Moskwa jest gotowa do "wspólnej pracy" z Waszyngtonem w celu "wyeliminowania długotrwałych przyczyn konfliktu na Ukrainie" - informuje Reuter powołując się na opublikowany w czwartek komunikat rosyjskiego MSZ.

Siergiej Ławrow i Marco Rubio. Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / POOL
Siergiej Ławrow i Marco Rubio. Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / POOL

Wcześniej Departament Stanu USA podał, że Rubio poinformował telefonicznie Siergieja Ławrowa o przebiegu czwartkowych rozmów w Paryżu, w których udział wzięli przedstawiciele USA, Ukrainy, W.Brytanii, Niemiec i Francji.

Gotowość do "wspólnej pracy"

Według komunikatu MSZ Rosji Ławrow potwierdził gotowość Moskwy "do dalszej wspólnej pracy z amerykańskimi kolegami w celu wyeliminowania pierwotnych przyczyn kryzysu ukraińskiego".

Więcej

Giorgia Meloni i Donald Trump. Fot. PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL
Giorgia Meloni i Donald Trump. Fot. PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL

Media o spotkaniu Meloni z Trumpem. "Specjalne relacje"

Reuter przypomina, że Rosja stale powtarza, iż jej warunki zakończenia wojny obejmują m. in. formalnie uznanie przez Ukrainę aneksji jej czterech obwodów i zrezygnowanie z jakichkolwiek zamiarów wstąpienia do NATO. (PAP)

jm/ pap/

Zobacz także

  • Sergiej Ławrow. Fot. EPA/SARAH YENESEL
    Sergiej Ławrow. Fot. EPA/SARAH YENESEL

    Ławrow: Trump jest pod presją europejskich jastrzębi i Zełenskiego

  • Siergiej Ławrow. Fot. EPA/SARAH YENESEL
    Siergiej Ławrow. Fot. EPA/SARAH YENESEL

    Ławrow: każdy atak na Rosję wywoła zdecydowaną odpowiedź

  • Siergiej Ławrow Fot. PAP/Maxim Shemetov
    Siergiej Ławrow Fot. PAP/Maxim Shemetov

    Ławrow: Rosja oczekuje dalszych rozmów z Ukrainą, ale też uznania "nowych realiów"

  • Siergiej Ławrow. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO
    Siergiej Ławrow. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO

    Dojdzie do spotkania Putin-Zełenski? Ławrow odpowiada

Serwisy ogólnodostępne PAP