O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Kandydat na prezydenta Lewicy. Kiedy go poznamy?

7 grudnia ma odbyć się spotkanie, na którym Lewica podsumuje rok swojego działania w rządzie. Jak dowiedziała się PAP, tego dnia Lewica ujawni szczegóły dotyczące kandydata na prezydenta, a być może poda już konkretne nazwisko.

 Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (L) i posłowie Lewicy Anna Maria Żukowska (3P), Wiesław Szczepański (2L), Katarzyna Ueberhan (3L), europoseł Krzysztof Śmiszek (P) i wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski
Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (L) i posłowie Lewicy Anna Maria Żukowska (3P), Wiesław Szczepański (2L), Katarzyna Ueberhan (3L), europoseł Krzysztof Śmiszek (P) i wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski

7 grudnia ma odbyć się spotkanie, na którym Lewica podsumuje rok swojego działania w rządzie. Jak dowiedziała się PAP, "tego dnia Lewica ujawni szczegóły dotyczące kandydata na prezydenta".

Jeden z liderów Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty poinformował, że postanowiono już, że Lewica wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Nie będzie to - jak rozważano - wspólny kandydat koalicji rządzącej.

Dodał, że jeśli wybory na prezydenta Polski wygra kandydat KO Rafał Trzaskowski, "Lewica wystawi kandydatkę w wyborach na prezydenta stolicy".

Więcej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz posłowie PiS Mariusz Błaszczak i Ryszard Terlecki i Premier Donald Tusk. Fot.  PAP/Paweł Supernak
Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz posłowie PiS Mariusz Błaszczak i Ryszard Terlecki i Premier Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak

KO czy PiS? Kto na czele? Najnowsze badanie

Trwają ustalenia czy Nowa Lewica i Razem wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Polski. Źródła PAP we władzach partii twierdzą, że jest wola, aby był to wspólny kandydat. Jak mówią politycy Lewicy, zależy to jednak od tego, czy posłowie z partii Razem, pozostaną w klubie Lewicy.

Według jednego z liderów Lewicy, 7 grudnia zostanie już podane konkretne nazwisko kandydata na prezydenta, inny twierdzi, że to jeszcze za wcześnie na przedstawienie konkretnej osoby.(PAP)

Autor: Olga Łozińska

oloz/ godl/ js/ pp/

Zobacz także

  • Ukraińska armia (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/MARIA SENOVILLA
    Ukraińska armia (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/MARIA SENOVILLA

    Syn byłego kandydata na prezydenta Białorusi zginął na froncie, walcząc po stronie Rosji

  • Miguel Uribe, fot. PAP/EPA/EFE/Carlos Ortega
    Miguel Uribe, fot. PAP/EPA/EFE/Carlos Ortega

    Nie żyje kandydat na prezydenta Kolumbii. W czerwcu został postrzelony na wiecu

  • Policja pilnuje karetki, w której przewożony jest senator Miguel Uribe Turbay w Bogocie w Kolumbii. Fot. PAP/EPA/MAURICIO DUENAS CASTANEDA
    Policja pilnuje karetki, w której przewożony jest senator Miguel Uribe Turbay w Bogocie w Kolumbii. Fot. PAP/EPA/MAURICIO DUENAS CASTANEDA

    Kolumbijski kandydat na prezydenta postrzelony przez zamachowca

  • Karol Nawrocki Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
    Karol Nawrocki Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Nawrocki o tym, co zaproponuje, jeśli wygra wybory

Serwisy ogólnodostępne PAP