O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Koniec Ronaldo w lidze saudyjskiej? Wymowny wpis na zakończenie sezonu

Wbrew doniesieniom mediów Cristiano Ronaldo nie przedłuży umowy z saudyjskim klubem Al-Nassr, która wygaśnie 30 czerwca. Portugalski gwiazdor piłki nożnej nie zamierza jednak kończyć kariery.

Cristiano Ronaldo, fot. PAP/EPA/ALI HAIDER
Cristiano Ronaldo, fot. PAP/EPA/ALI HAIDER

"Ten rozdział jest zamknięty. Historia? Wciąż jest pisana. Dziękuję wam wszystkim" – ogłosił Ronaldo na swoim koncie na Instagramie, dołączając zdjęcia, na którym ma na sobie koszulkę klubu z Rijadu.

40-letni napastnik zakończył sezon jako najskuteczniejszy strzelec ligi saudyjskiej z 24 bramkami.

Jego oświadczenie pojawiło się w momencie, gdy FIFA otwiera specjalne okno transferowe od 1 do 10 czerwca, aby umożliwić 32 drużynom biorącym udział w klubowych mistrzostwach świata (14 czerwca - 13 lipca w USA) wystawienie do rozgrywek nowych zawodników.

Cristiano Ronaldo podpisał dwuipółletni kontrakt z Al-Nassr pod koniec grudnia 2022 roku, po mistrzostwach świata w Katarze. Był wtedy pierwszym gwiazdorem futbolu, który dołączył do szybko rozwijającej się ligi saudyjskiej.

Przed rokiem pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki sugerował, że może zakończyć karierę w Al-Nassr. "To drużyna, która sprawia, że jestem szczęśliwy i w której czuję się dobrze" – mówił wtedy były gracz Manchesteru United, Realu Madryt i Juventusu Turyn.

Wartość marketingowa jego wizerunku jest szacowana na 850 mln euro. W Al-Nassr otrzymywał rocznie 200 mln euro, a dodatkowe 150 mln trafiało na jego konto z tytułu umów reklamowych.

af/ cegl/ sma/

Zobacz także

  • Cristiano Ronaldo. Fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES
    Cristiano Ronaldo. Fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES

    MŚ 2026 - Cristiano Ronaldo zagra z Hiszpanią 11. raz w ciągu 22 lat

  • Luka Modrić i Cristiano Ronaldo. Fot. PAP/EPA/WILL OLIVER/SAM WASSON
    Luka Modrić i Cristiano Ronaldo. Fot. PAP/EPA/WILL OLIVER/SAM WASSON

    MŚ 2026. Czwartek po europejsku, Ronaldo kontra Modrić

  • Cristiano Ronaldo. Fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES
    Cristiano Ronaldo. Fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES

    MŚ 2026. Przebudzenie Ronaldo, awans Kolumbii i potknięcie Anglii [SYNTEZA]

  • Harry Kane. Fot. PAP/ EPA/ALBERT PENA
    Harry Kane. Fot. PAP/ EPA/ALBERT PENA

    Anglia wygrywa z Chorwacją 4-2. Harry Kane strzelił dwie bramki

Serwisy ogólnodostępne PAP