O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Mac DeMarco zagra w Warszawie

Kanadyjski wokalista i gitarzysta Mac DeMarco 20 czerwca wystąpi w hali COS Torwar w Warszawie. Artysta przyjedzie do Polski w ramach trasy koncertowej, promującej jego ostatnią płytę, wydaną w 2025 r. pt. „Guitar”.

Mac DeMarco. Fot. EPA/JEAN-CHRISTOPHE
Mac DeMarco. Fot. EPA/JEAN-CHRISTOPHE

„Guitar” to szósty album w dorobku artysty, który zasłynął za sprawą wydanego w 2014 r. „Salad Days”. To także powrót DeMarco do nagrywania „standardowych” płyt, po latach wydawania prac z muzyką instrumentalną oraz nagraniami demo.

Zadebiutował w 2012 r. płytą zatytułowaną „2”, dzięki której zdobył rozgłos w środowisku muzyki niezależnej. Popularność zdobył dzięki nawiązującym do rocka lat 70. chwytliwym piosenkom o zrelaksowanym, onirycznym brzmieniu, a także tworzonemu przez niego wizerunku artysty ciepłego, bezpretensjonalnego i pozbawionego gwiazdorskich ciągot. DeMarco jakby wręcz kpił sobie z idei rockowej sławy. Piosenki, które śpiewa, dotyczą jednak spraw poważnych, jak starzenie się, samotność, odnajdywanie się w roli rodzica, jak na albumie „This Old Dog” z 2017 r. czy wydanej dwa lata później płycie „Here Comes the Cowboy”.

Kolejne prace wypełnił jednak kompozycjami instrumentalnymi. Na „Guitar” kanadyjski muzyk nagrał 12 nowych piosenek, poświęconych takim tematom jak niestałość relacji międzyludzkich, utracona miłość, poczucie żalu. Melancholijnych, spokojnych i zagranych na gitarze akustycznej. (PAP)

pj/ aszw/ grg/

Tematy

Zobacz także

  • Sargis Fot. PAP/Krzysztof Świderski
    Sargis Fot. PAP/Krzysztof Świderski
    Specjalnie dla PAP

    Podwójny zwycięzca opolskich „Premier”, Sargis: iloma językami władasz, tyloma jesteś ludźmi [WYWIAD]

  • Modern Look
    Modern Look

    Energa Ladies’ Jazz Festival 2026. 13 koncertów w 7 dni. Wydarzenie, którego nie można przegapić

  • Jaafar Jackson i Colman Domingo. Fot. PAP/EPA/Connor Terry
    Jaafar Jackson i Colman Domingo. Fot. PAP/EPA/Connor Terry

    „Michael” najbardziej kasowym muzycznym filmem biograficznym wszech czasów

  • Sebastian Miłkowski Fot. James Reeves
    Sebastian Miłkowski Fot. James Reeves
    Specjalnie dla PAP

    "LA jak Disneyland dla muzyków". Od Róż Europy do Miasta Aniołów

Serwisy ogólnodostępne PAP