O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Wjechali przed ciężarówkę na e-hulajnodze. Nie żyją dwaj mężczyźni

W miejscowości Błonie Wieś doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem dwóch mężczyzn jadących na hulajnodze eklektycznej. Zderzyli się oni z ciężarówką. Nie przeżyli wypadku.

Hulajnogi elektryczne Fot. PAP/Albert Zawada
Hulajnogi elektryczne Fot. PAP/Albert Zawada

Mł. kpt. Krzysztof Stefaniak ze straży pożarnej w powiecie warszawskim zachodnim poinformował, że do wypadku doszło na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Błonie Wieś na ulicy Sochaczewskiej w poniedziałek po godzinie 22.

- Doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z hulajnogą, którą jechali dwaj mężczyźni w wieku 20-30 lat. Pomimo reanimacji, obaj nie przeżyli wypadku - dodał strażak.

Więcej

Hulajnogi elektryczne. Fot. PAP/ Grzegorz Momot
Hulajnogi elektryczne. Fot. PAP/ Grzegorz Momot

Policjant: dzieci najczęściej sprawcami i ofiarami wypadków z hulajnogami elektrycznymi

Na miejsce zadysponowało dwa zastępy z JRG Błonie oraz cztery z OSP. Działania ratownicze strażacy zakończyli przed północą, natomiast zabezpieczali teren do godziny czwartej.

Czarne statystyki

Jak przekazał PAP podinsp. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP, od 1 stycznia do 1 września 2025 r. odnotowano 847 wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych, siedem osób zginęło, a 778 zostało rannych. (PAP)

mas/ mark/ know/

Zobacz także

  • Użytkownik hulajnogi elektrycznej. Fot. PAP/Jakub Kamiński
    Użytkownik hulajnogi elektrycznej. Fot. PAP/Jakub Kamiński

    W centrum Sopotu będzie możliwe elektroniczne wyłączanie hulajnóg elektrycznych

  • Hulajnogi elektryczne. Fot. PAP/ Grzegorz Momot
    Hulajnogi elektryczne. Fot. PAP/ Grzegorz Momot
    Specjalnie dla PAP

    Policjant: dzieci najczęściej sprawcami i ofiarami wypadków z hulajnogami elektrycznymi

  • Hulajnogi elektryczne. Fot. PAP/Grzegorz Momot
    Hulajnogi elektryczne. Fot. PAP/Grzegorz Momot

    "Nie ma wrażeń bez obrażeń". Niepokojący trend w sieci

  • Hulajnogi. Zdj. ilustracyjne. Fot.  PAP/Grzegorz Momot
    Hulajnogi. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Znaczna część wypadków na hulajnogach wynika z nietrzeźwości

Serwisy ogólnodostępne PAP