O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Meksykanin Quinones zdobywcą pierwszej bramki na mundialu

Piłkarz reprezentacji Meksyku Julian Quinones został strzelcem pierwszej bramki w mistrzostwach świata w USA, Kanadzie i Meksyku. 29-letni napastnik trafił do siatki w dziewiątej minucie meczu otwarcia Meksyk - RPA.

Meksykanin Quinones zdobywcą pierwszej bramki. Fot. PAP/EPA/	SASHENKA GUTIERREZ
Meksykanin Quinones zdobywcą pierwszej bramki. Fot. PAP/EPA/ SASHENKA GUTIERREZ

Nigdy wcześniej na listę strzelców na mundialu jako pierwszy nie wpisał się Meksykanin, choć kraj ten po raz szósty występuje w meczu otwarcia. Poprzednio miało to miejsce w 2010 roku, a rywalem była... RPA. Wówczas był remis 1:1, a pierwszego gola zdobył reprezentant ówczesnych gospodarzy Lawrence Siphiwe Tshabalala.

Mundial w Ameryce Północnej jest w pierwszym w historii z 48 uczestnikami i 104 meczami. Finał odbędzie się 19 lipca w East Rutherford koło Nowego Jorku. (PAP)

mm/ cegl/gn/

Tematy

Zobacz także

  • Kevin Prince Boateng (po lewej, grał dla Ghany) wita swojego brata Jerome'a ​​Boatenga (po prawej, grał dla Niemiec) na MŚ 2014 w Brazylii. Fot. PAP/EPA/MARCUS BRANDT
    Kevin Prince Boateng (po lewej, grał dla Ghany) wita swojego brata Jerome'a ​​Boatenga (po prawej, grał dla Niemiec) na MŚ 2014 w Brazylii. Fot. PAP/EPA/MARCUS BRANDT

    Bracia reprezentowali różne kraje na mundialu. Boatengowie przecierali szlak

Serwisy ogólnodostępne PAP