O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

MŚ 2026 - Marciniak sędzią meczu Argentyny z Algierią

Szymon Marciniak został wyznaczony do prowadzenia jako arbiter główny meczu piłkarskich mistrzostw świata Argentyna - Algieria. Spotkanie grupy J odbędzie się w Kansas City 17 czerwca o godz. 3 czasu polskiego.

Szymon Marciniak. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Szymon Marciniak. Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Asystentami Marciniaka na liniach będą Tomasz Listkiewicz oraz Adam Kupsik, natomiast sędzią technicznym - Campbell-Kirk Kawana-Waugh z Nowej Zelandii.

To trzeci turniej tej rangi w karierze Marciniaka, który sędziował także podczas mundiali w Rosji w 2018 i w Katarze w 2022 roku. Cztery lata temu prowadził finał, w którym Argentyna pokonała Francję w rzutach karnych. Łącznie był dotychczas arbitrem głównym w pięciu spotkaniach MŚ.

45-latek z Płocka sędziował także trzy mecze Euro 2016 we Francji i dwa mecze Euro 2024 w Niemczech. (PAP)

bia/ mask/ grg/

Zobacz także

  • Szymon Marciniak. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Szymon Marciniak. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Specjalnie dla PAP

    Sędzia piłkarski Marciniak: na mundialu gra ma być płynniejsza

  • Szymon Marciniak. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
    Szymon Marciniak. Fot. PAP/Maciej Kulczyński

    MŚ 2026. Marciniak i trzech innych polskich sędziów wśród nominowanych na mundial

  • Szymon Marciniak. Fot. EPA/DAVID RAWCLIFFE
    Szymon Marciniak. Fot. EPA/DAVID RAWCLIFFE

    El. MŚ 2026. Polacy sędziami meczów grupy C, ważnych dla kadry Urbana

  • Szymon Marciniak. Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
    Szymon Marciniak. Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

    Hiszpańskie media krytykują Szymona Marciniaka po porażce Barcelony z Interem

Serwisy ogólnodostępne PAP