O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia papieża Franciszka

W 20. dniu pobytu w szpitalu papież Franciszek kontynuuje leczenie, przede wszystkim tlenoterapię wysokoprzepływową - poinformowano w Watykanie w środę. W nocy zastosowano nieinwazyjną wentylację mechaniczną przy użyciu maski tlenowej.

Świece pod kliniką, gdzie hospitalizowany jest papież, fot. PAP/EPA/ANSA/FABIO FRUSTACI
Świece pod kliniką, gdzie hospitalizowany jest papież, fot. PAP/EPA/ANSA/FABIO FRUSTACI

Na razie nie ma informacji na temat wznowienia pracy przez papieża. Kontynuował ją dotąd przez większość hospitalizacji. Nie ma też planów wizyt w środę.

Źródła watykańskie wyjaśniły, że nie ma nowych danych na temat stanu płuc Franciszka. Przypomniano, że obraz kliniczny papieża, który ma obustronne zapalenie płuc, określany jest przez lekarzy jako złożony i stabilny, w którym nie są przedstawiane dalsze prognozy.

Ponadto dodano, że stan ten wskazuje na normalną ewolucję stanu zapalnego, którego leczenie wymaga czasu.

Źródła pytane o to, czy opublikowane zostanie zdjęcie papieża, zaznaczyły, że zależy to od jego osobistej decyzji.

Pod wieczór opublikowany zostanie kolejny biuletyn medyczny.

O godz. 21 modlitwę o zdrowie Franciszka poprowadzi na placu Świętego Piotra prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych kardynał Marcello Semeraro.

 

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/ sma/

Zobacz także

  • Premier Hiszpanii Pedro Sanchez, fot. PAP/EPA/EFE/Chema Moya
    Premier Hiszpanii Pedro Sanchez, fot. PAP/EPA/EFE/Chema Moya

    Premier Hiszpanii oskarża opozycję o dezinformację na temat stanu jego zdrowia

  •  Polka Kamila Sellier opuszcza tor na noszach, po upadku w biegu ćwierćfinałowym na 1500 m w short tracku, fot. PAP/Grzegorz Momot
    Polka Kamila Sellier opuszcza tor na noszach, po upadku w biegu ćwierćfinałowym na 1500 m w short tracku, fot. PAP/Grzegorz Momot

    Dramatyczny wypadek Kamili Sellier na igrzyskach. Nowe informacje o stanie zdrowia panczenistki

  • Donald Trump, fot. PAP/EPA/ABACA PRESS/ POOL/YURI GRIPAS / POOL
    Donald Trump, fot. PAP/EPA/ABACA PRESS/ POOL/YURI GRIPAS / POOL

    Trump oskarżył słynny dziennik o zdradę. Chodzi o artykuł o jego stanie zdrowia

  • Stellan Skarsgard Fot. PAP/EPA/IVAN VILLANUEVA
    Stellan Skarsgard Fot. PAP/EPA/IVAN VILLANUEVA

    Stellan Skarsgard opowiedział o konsekwencjach udaru. „Nie mogę przypomnieć sobie nazwisk”

Serwisy ogólnodostępne PAP