O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Najnowszy spot PiS. "Donald, drugi raz nie wprowadzisz niemieckich porządków"

Rządy Donalda Tuska to było 8 lat niemieckich porządków. Polacy to pamiętają - podwyższenie wieku emerytalnego, bezrobocie ponad 14 proc., niskie płace czy rozbrajanie Wojska Polskiego; Donald, drugi raz tych porządków nie wprowadzisz - stwierdzono we wtorkowym spocie wyborczym PiS.

Donald Tusk. Fot. PAP/Przemysław Piątkowski
Donald Tusk. Fot. PAP/Przemysław Piątkowski

We wtorek rano na Twitterze PiS zamieściło kolejny spot wyborczy, odnoszący się do lidera PO Donalda Tuska. Narrator w spocie nawiązał do słów Tuska z czwartkowego spotkania z wyborcami w Pile, gdzie lider PO mówił, że są "pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce, przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu". "Mogą mnie od Niemców wyzywać, ale chcę wygrać te wybory i idę po zwycięstwo, żeby też wreszcie zapanował jakiś elementarny porządek, w polityce zagranicznej, europejskiej, gospodarczej, w systemie podatkowym, sądownictwie" – powiedział Tusk.

"Donald Tusk obraża Polaków; okupację niemiecką nazywa kulturą Zachodu" - ocenił w spocie PiS narrator, przytaczając tę wypowiedź Tuska. Słowa lidera PO skonfrontowano z wypowiedzią lidera PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w woj. lubuskim, który zaznaczył podczas jednego ze spotkań z wyborcami, że "warto się nad tymi słowami bardzo poważnie zastanowić".

Warto - mówi narrator w spocie Pis - "bo Donald chce wprowadzać porządki, niemieckie porządki", przypominając wypowiedź Kaczyńskiego, który na spotkaniu z wyborcami ocenił, że rządy Tuska to było "8 lat niemieckich porządków".

"Polacy to pamiętają - podwyższenie wieku emerytalnego, zabór pieniędzy z OFE, ubóstwo wśród rodzin, bezrobocie ponad 14 proc, niskie płace, wyprzedaż majątku narodowego, plan obrony na linii Wisły, rozbrajanie Wojska Polskiego, podległość wobec Moskwy i Berlina - Donald, drugi raz tych porządków nie wprowadzisz" - oświadczono w spocie.(PAP)

kgr/

Zobacz także

  • Spotkanie premiera z wyborcami PiS Fot. PAP/Zbigniew Meissner
    Spotkanie premiera z wyborcami PiS Fot. PAP/Zbigniew Meissner

    Nowy spot PiS: postaw na tych, którzy trafnie ocenili zagrożenia

  • Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Piotr Polak
    Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Piotr Polak

    Nowy spot PiS: 15 października zdecydujecie, czy będzie broniona granica naszego kraju

  • Donald Tusk, Waldemar Pawlak. Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Donald Tusk, Waldemar Pawlak. Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Spot PiS: za rządów PO-PSL bezrobocie wynosiło 14,4 proc. i pracowało się za 5 zł za godzinę

  • Mateusz Morawiecki, fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Mateusz Morawiecki, fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości: tylko PiS może powstrzymać chaos

Serwisy ogólnodostępne PAP