Marszałek Sejmu zaprosiła szefów klubów na rozmowę. Temat: projekt weryfikacji szczepień pracowników

2021-11-22 14:24 aktualizacja: 2021-11-22, 16:14
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Fot. PAP/Radek Pietruszka
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Fot. PAP/Radek Pietruszka
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w poniedziałek, że zaprosiła na środę , na godz. 12 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników.

Witek powiedziała na konferencji w Sejmie, że ostatnio nasiliła się - jej zdaniem nieuzasadniona - krytyka rządu za działania w obliczu kolejnej fali epidemii COVID-19. Zaznaczyła też, że według ekspertów szczyt zachorowań ma nastąpić na przełomie listopada i grudnia.

Marszałek Sejmu mówiła też, że nasiliła się krytyka wobec projektu ustawy posłów PiS, który ma umożliwić sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. "Ten projekt oczywiście do laski marszałkowskiej nie wpłynął, on został ogłoszony, ale natychmiast został potężnie skrytykowany" - powiedziała Witek.

Dodała, że posłowie mogą wyjść z inicjatywą poselską ponad podziałami jako parlamentarzyści. "Dlatego postanowiłam na środę, na godz. 12 zaprosić wszystkich przewodniczących klubów i kół parlamentarnych, które są w Sejmie - przed chwileczką takie zaproszenia podpisałam i zostały do przewodniczących skierowane - i chcę zobaczyć, czy jest dobra wola, czy są inne pomysły" - powiedziała Witek. (PAP)

Autor: Karol Kostrzewa, Piotr Śmiłowicz

io/